Polecana kasa online

Wielu przedsiębiorców się zastanawia jaką kasę powinni kupić, ponieważ ich działalność się kwalifikuje do rejestrowania sprzedaży na tymże urządzeniu. Dostępnych jest wiele modeli, które znacząco się  różnią między sobą. 

Dla kogo są kasy online?

kasa onlineTo niewielkie urządzenie, które kiedyś zajmowało sporo miejsca na ladzie, dziś wygląda zupełnie inaczej. Choć pełnią te same funkcje co kiedyś, to mogą się mieścić w kieszeni i pozwalać na wykonanie dziesiątek przeróżnych operacji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda firma handlowa i usługowa musi rejestrować sprzedaż na urządzeniu fiskalnym i to już od pierwszego dnia działalności. Wyjątek stanowią jedynie firmy, które prowadzą działalność w internecie i nie przyjmują gotówki jako firmy zapłaty oraz działalności, których roczny przychód nie przekracza dwudziestu tysięcy złotych. Od kilkunastu lat ustawa o podatku od towarów i usług jest poszerzona o zapis mówiący na temat kas fiskalny w wersji online, w które muszą się zaopatrzyć zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, warsztaty samochodowe czy restauracje. Choć z wyglądu kasa online niczym się nie różnią od zwykłych kas, to jednak jako jedyne dysponują wbudowanym modułem do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. W sprzedaży znajdziemy kasy online w formie stacjonarnej, czyli wymagającej stałego podłączenia do źródła zasilania oraz kasy mobilne, które mają wewnątrz specjalne akumulatory, dzięki czemu mogą pracować bez przerwy nawet przez kilkanaście godzin z dala od siedzimy firmy.

Zakup kasy może być sporym wydatkiem dla przedsiębiorców, ponieważ najtansze modele kosztują około osiemset – dziewięćset złotych. Przedsiębiorct, którzy kupują pierwszą kasę, mogą się starać o uzyskanie na nią dofinansowania do siedmiuset złotych.


Opublikowano

w

przez

Tagi: