Polecane orzechy brazylijskie

Dieta wielu osób jest zbyt wysoko przetworzona i niezdrowa, co przekłada się na wiele chorób i dolegliwości zdrowotnych. Złe nawyki nie prowadzą do niczego dobrego, dlatego warto je szybko zmienić na takie, które przynoszą korzyści.

Ja smakuje orzech brazylijski?

orzechy brazylijskie - cena paczkiWielu ludzi między głównymi posiłkami podjada chipsy, paluszki, batony czy cukierki, które poza kaloriami nie mają w sobie nic wartościowego. Zdecydowanie lepiej sięgać po bakalie, które co prawda są też kaloryczne, ale są to zdrowe kalorie. Ponadto mają one mnóstwo cennych witamin i minerałów, które są niezbędne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Do bakalii zalicza się nie tylko suszone owoce, ale również przeróżne orzechy. Bardzo popularne są orzechy brazylijskie – cena paczki wynosi przeważnie około piętnaście złotych za sto gramów. Są one znacznie większe od orzechów nerkowca i są okryte brązową skórką. Mają lekko słodkawy smak i nieco mączny, ale za to są niesamowicie bogatym źródłem selenu, będącego pierwiastkiem niezbędnym dla mężczyzn, gdyż poprawia on jakość nasienia. Orzechy brazylijskie przeważnie są spożywane w całości jako przekąska albo dodatek do deserów. W orzechach oczywiście znajdziemy sporo białka, potasu, magnezu, fosforu i cynku. Jak każde orzechy, także i te wpływają na pracę mózgu i z powodzeniem mogą konkurować z naszymi orzechami włoskimi. Jednak trzeba pamiętać, że są one silnym alergenem, zatem dzieciom należy je podawać z umiarem. Pomimo wysokiej ceny, warto je wprowadzić na stałe do diety.

Z większości rodzajów orzechów robi się masło, które idealnie się sprawdza jako zdrowe smarowidło do pieczywa. Orzechy brazylijskie natomiast wyśmienicie smakują same. Wystarczy zjeść kilka sztuk dziennie, aby zaspokoić zapotrzebowanie na selen.


Opublikowano

w

przez

Tagi: