Koszty obsługi księgowej małej firmy w Warszawie

 

Najwięcej nowych firm powstaje nigdzie indziej jak w stolicy naszego kraju. W Warszawie każdego dnia zakładanych jest nawet kilkaset nowych działalności gospodarczych. Podobna ilość firm się codziennie likwiduje, ale to te nowo otwierane stanowią potencjalne źródło klientów dla biur księgowych. I większość takich właśnie małych firm z usług księgowych korzysta.

Prosta księgowość za niewielkie pieniądze

obsługa księgowa firm warszawaNajmniejsze działalności jednoosobowe i małe firmy rozliczają się z fiskusem głównie na podstawie książki przychodów i rozchodów. Jest to nic innego jak ewidencjonowanie w formie elektronicznej wszystkich przychodów oraz kosztów, jakie ponieśliśmy a które pomogły nam te przychody osiągnąć. Na tej podstawie oblicza się dochód, od którego potem odprowadza się zaliczkę na podatek dochodowy. W teorii bardzo proste, ale dla tych, którzy się na tym znają. Dla świeżo upieczonych przedsiębiorców brzmi to jak język dalekiego wschodu. Dlatego właśnie obsługa księgowa firm Warszawa to usługa, z której zdecydowana większość mikro i małych firm korzysta. Prowadzenie prostej księgowości – czyli tej opisanej powyżej – kosztuje w granicach dwustu złotych miesięcznie. W tej cenie biuro księgowe rozlicza podatki, doradza w kwestiach związanych z księgowością a także prowadzi ewidencję środków trwałych. Można znaleźć tańsze biuro księgowe, ale dwieście złotych w Warszawie za obsługę księgową to cena należąca raczej do tych z kategorii przystępnych.

Nie da się ukryć, że dla księgowych prowadzenie książki przychodów i rozchodów to kwestia wprowadzenia danych do odpowiedniego programu komputerowego. To potrafi każdy, kto tylko ma taki program zainstalowany na komputerze. Najlepsi księgowi to tacy, którzy poza wprowadzaniem cyferek potrafią jeszcze odpowiedzieć bez zastanawiania się na każde zadane im pytanie.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: