Jak dobrać przedmioty na wyprawę surviwalową?

Na każdą wyprawę należy dobrać sprzęt, tak by nie stanowił dodatkowego obciążenia. Powinien zostać umieszczany tak, by nie latał luźno w plecaku. W razie szybkiego przemieszczania się spowoduje dyskomfort. Dobór odpowiedniej odzieży oraz plecaka stanowi podstawę.

Jaką odzież wybrać na wyprawę survivalową?

narzędzia survivalowePrzy wyborze butów, należy zwrócić uwagę na ich budowę, przeznaczenie według zaleceń producenta, ale także muszą być dość lekkie i wygodne. Po zakupie butów najlepiej wybrać się na krótki spacer. Dzięki niemu but zdąży dopasować się do stopy oraz materiał po długim okresie nieużytkowania zyska swoją sprężystość. Narzędzia survivalowe z pewnością, pomogą w trudnych warunkach. Wyposażenie ekwipunku powinno zawierać podstawowe elementy medyczne. Na pewno w wilgotne dni, przyda się jakiś rodzaj rozpałki. Można wybrać tradycyjną zapalnicę zasilaną gazem lub benzyną, ale także krzesiwo sprawdzające się świetnie do rozpalania ognisk. Aby uniknąć problemów żołądkowych, każdy z profesjonalnych survivalowców posiada przy sobie filtr wody. Dzięki niemu w szybki sposób można oczyścić wodę z zanieczyszczeń, a nawet mikro bakterii. Drobne narzędzia, z pewnością ułatwią i pomogą, w pozyskiwaniu materiału do budowy prowizorycznych schronień. W tym przypadku warto posiadać bagnet, multitoola oraz mini siekierkę. Dobrze zaostrzone ostrze pomoże w, modelowaniu grubych złącz. Dużą zaletą multitoola, jest posiadanie całego kompletu narzędzi różnego rodzaju, skompresowanego do małego scyzoryka, Natomiast siekierka przydaje się, do karczowania drzew na ognisko.

W zależności od rodzaju wyprawy, sprzęt powinien być wybierany według własnego uznania. Pozwoli to na zoptymalizowanie, noszonego przez siebie sprzętu. Do samego noclegu w lesie, można wybrać namiot. Zapewni on ochronę, przed insektami


Opublikowano

w

przez

Tagi: