Jak się bawić na dworze z dzieckiem?

Wszystkim rodzicom zależy na tym, aby ich dziecko spędzało czas w zdrowy i bezpieczny dla niego sposób. W tym celu muszą zadbać o to, aby maluch nie siedział cały czas przy tablecie albo przed ekranem telewizora, tylko wyszedł na świeże powietrze i pobawił się na zewnątrz. Jak zachęcić nasze pociechy do częstszego przebywania na dworze?

Ciekawe zabawki do ogrodu

trwałe zabawki ogrodowe dla dzieciPrzede wszystkim musimy naszego malca czymś zainteresowań. Najczęściej nie jest przecież tak, że dziecko chce wyjść posiedzieć na ławce w parku lub poleżeć na trawie. Dzieciom potrzebna jest jakaś rozrywka, interesująca aktywność. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest zabranie dziecka na plac zabaw, gdzie przebywa wielu jego równolatków. Nie zawsze jednak mamy blisko takie miejsce. Z tego powodu warto zainwestować w trwałe zabawki ogrodowe dla dzieci. Po pierwsze muszą być one bezpieczne, najlepiej atestowane, abyśmy mieli pewność co do użytych materiałów i farb, że nie będą alergizować ani nie zaszkodzą naszemu dziecku. Po drugie to musi być coś, o czym wiemy, że go ciekawi. Może to być na przykład wózek małego ogrodnika, jeśli nasz malec lubi rośliny i krzątanie się przy kwiatach. W takim zestawie najczęściej znajdują się grabki, łopatka, konewka i zabawkowe nożyce do przycinania krzewów. Inną opcją jest mały komplet do gry w minigolfa albo w baseball. Jeżeli nasza pociecha lubi konkurować z innymi w sporcie, będzie to doskonałe rozwiązanie. Zestaw da się rozstawić na gołej ziemi, na trawniku albo na boisku i bardzo łatwo go zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Zabawki znacznie ułatwią zainteresowanie przedszkolaka wypadami na świeże powietrze. Najlepiej jest zorientować się przed zakupem zabawki, czym fascynuje się obecnie nasze dziecko. Producenci prześcigają się w pomysłach. Dostępne są przenośne zestawy małego ogrodnika albo komplety do gry w sporty takie jak minigolf.


Opublikowano

w

przez

Tagi: