Ałtaj wyprawą życia

Ałtaj jest łańcuchem górskim rozpościerającym się na terytorium Rosji, Kazachstanu, Chin oraz Mongolii. Liczy sobie ponad 2000 km od równiny pustyni Gobi ku północnemu zachodowi. W górach występuje ponad 3000 jezior oraz liczne rzeki. Góry dzielą się na trzy główne strefy przyrodnicze do których należą stepy, lasy oraz piętro wysokogórskie. 

Ałtaj – wyprawa na najwyższy szczyt Mongolii

wyprawa na AłtajNajwyższym szczytem pasma górskiego Ałtaj jest góra Khuiten. Cechą charakterystyczną tego obszaru jest występowanie rzadkich gatunków zwierząt jak na przykład pantera śnieżna czy niedźwiedź brunatny. Góry Ałtaj są bardzo częstym kierunkiem wypraw wielu podróżników. Malownicze widoki, zmieniające się kontrasty zapierają dech w piersiach nie jednej osobie. Jak łatwo się domyślić wyprawa na Ałtaj zarezerwowana jest w szczególności dla prawdziwych poszukiwaczy przygód. Nic dziwnego, że każdego roku wielu podróżników decyduje się na wyprawę w te tereny. Aspektem na który szczególnie warto zwrócić uwagę podczas wyprawy w góry jest praktykowany na tamtych obszarach od pradawnych czasów szamanizm. Z pewnością każda pora roku niesie ze sobą niepowtarzalne widoki, jednak zima jest szczególnym okresem kiedy  możemy zobaczyć góry i wzgórza pokryte nieskazitelnie białym śniegiem. Powietrze z którym możemy się zetknąć zawiera mnóstwo ujemnych aeronów. Działają one leczniczo w przypadku chorób płuc oraz układu krążenia. Dziewiczy widok obszarów górskich Ałtaju napawa refleksją jak mogłaby wyglądać nasza planeta, gdybyśmy nie ingerowali tak bardzo w jej wygląd swoją niszczycielską siłą. 

Pasmo górskie Ałtaj z pewnością powinno znaleźć się na liście miejsc, które warto odwiedzić w swoim życiu. Jest to miejsce, w którym w szczególny sposób odpoczniemy z dala od cywilizacji oraz zgubnej technologii. Krajobrazy z pewnością zachęcą swoją tajemniczością oraz niezbadaną siłą natury do wyprawy nie jednego pasjonata fotografii. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: