Skompletowałam własny serwis porcelanowy

 

Odkąd tylko pamiętam zawsze lubiłam porcelanowe gadżety. W moim domu królowała porcelana zarówno wśród elementów dekoracyjnych jak i praktycznych. Ostatnio zapragnęłam wymienić cały serwis porcelanowy, który miałam w kuchni. Nie chciałam jednak kupować niczego gotowego, ponieważ w większości były to komplety przepłacone. Postanowiłam skompletować coś sama.

Kupowanie porcelany na sztuki

porcelana na sztukiPorcelanę najlepiej kupować na specjalnych targach od osób prywatnych. Można wtedy trafić na prawdziwe perełki. Jednakże bardzo trudno skompletować cały zestaw. Miałam już kilka części bardzo drogiego i wysokogatunkowego porcelanowego serwisu. Musiałam dokupić jeszcze kilka części. Niestety na ostatnich targach nie znalazłam nic, co by mnie interesowało. Ponieważ bardzo chciałam już korzystać z nowego porcelanowego zastawu postanowiłam poszukać czegoś w sieci. Znalazłam portal na którym dostępna była porcelana na sztuki i zaczęłam przeglądać oferty. Jedna osoba wystawiła na sprzedaż kilka części zastawu, które mnie interesowały. Niestety nie mogłam dokupić tylko tego, czego potrzebowałam. Stwierdziłam jednak, że to nic straconego. Zdecydowałam się kupić całość, również na wszelki wypadek gdyby potłukła mi się w domu, któraś z części. Porcelanę zawsze lepiej mieć w lekkim zapasie, ponieważ jest to niezwykle kruche tworzywo. Kilka dni później moje zamówienie dotarło.

Była to porcelana wysokiej jakości. Była bardzo ciężko dostępna i droga, ale zdecydowanie warta swojej ceny. Były to ręcznie zdobione naczynia, nigdy nie produkowane na szeroką skalę. Właśnie dlatego tak bardzo mi się podobała ta forma porcelany. Jest ona odporna także na wysokie temperatury. Nie można jej tylko myć w zmywarce. Byłam bardzo zadowolona z zakupów. Wreszcie miałam wszystkie potrzebne mi porcelanowe części.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: