Wycieczka rowerowa szlakiem Green Velo

Wiele osób decyduje się na przejazd najdłuższego szlaku rowerowego w Polsce – Green Velo. Jednak kilka osób zastanawia się, jaki rower może wziąć, aby wygodnie przemierzyć tego typu trasę. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób może pokonać trasę, która posiada odcinki asfaltowe czy szutrowe. Na szczęście na rynku są dostępne rowery, którymi jesteśmy w stanie przemierzyć tego typu odcinki.

Idealny rower do jazdy szlakiem Green Velo

rowerowy szlak green velo - noclegiAby przemierzać szlak w sposób wygodny, możemy dysponować rowerem trekkingowym, który jest wyposażony w troszkę szersze opony, które są w stanie bez problemu jechać zarówno po nawierzchni asfaltowej, jak i szutrowej. Aby wyruszyć na szlak Green Velo, możemy także posiadać bagażnik, na którym umieścimy wszystkie niezbędne sakwy rowerowe. Dzięki niemu będziemy mogli zabrać na trasę wszystkie najważniejsze rzeczy. Trasa i rowerowy szlak Green Velo – noclegi są dostępne przy trasie – jest przemierzany także przez osoby, które posiadają rowery górskie. Dzięki temu, ze szlak jest utwardzony, a odcinki szutrowe stanowią częsty widok, możemy zdecydować się na jazdę rowerem przełajowym, czy bardzo popularnym ostatnio rowerem typu gravel. Dzięki tym jednośladom będziemy w stanie uzyskiwać większe prędkości na odcinkach szutrowych i asfalcie, co przełoży się na wyższą średnią prędkość na całej trasie. Dzięki temu będziemy mogli przemierzyć całą trasę w krótszym czasie.

Szlak Green Velo może być przemierzany przez rowerzystów dysponujących dobrej klasy rowerem, który może zaliczać się do wielu kategorii jednośladów. Zarówno ci rowerzyści posiadający rowery turystyczne, jak i bardziej wyczynowe, mogą korzystać z uroków tej trasy, a także przemierzać bardzo dużą jej część nieprzerwanie, gdyż jest ona poprowadzona w dużej mierze bezkolizyjnie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: