Tworzenie izolacji z pianki PUR

Biorąc pod uwagę fakt, że w naszym klimacie występuje dość sporo chłodnych dni to konieczne jest zadbanie o to by nasz dom był zaopatrzony w odpowiednio wydajny system grzewczy. Niemniej jednak niekiedy nawet najlepsze systemy nie są w stanie dostarczać odpowiednio dużo ciepła jeśli budynek w którym się znajdujemy nie posiada skutecznej warstwy izolacyjnej. 

Efektywne ocieplanie budynków  

szybkie ocieplanie pianąNa chwilę obecną zauważyć możemy, że w branży związanej z ocieplaniem sporo się zmienia. Jeszcze nie tak dawno zdecydowanie najpopularniejszym materiałem do ocieplania budynków był styropian. Na chwilę obecną często stosuje się materiały będące skutecznym zamiennikiem. Niekiedy są one o wiele bardziej efektywne niż sam styropian czy tez wełna mineralna. Doskonałym przykładem takiego materiału może być pianka poliuretanowa. W branży budowlanej określana jest ona również jako pianka PUR. Szybkie ocieplanie pianą jest obecnie realizowane przez mnóstwo firm działających w naszym kraju. Takie firmy w celu nałożenia pianki posługują się specjalnym agregatem. Dlatego właśnie pianka poliuretanowa nakładana jest pod bardzo dużym ciśnieniem. W związku z tym możemy stosować ją zarówno na podłogach na poddaszu czy również na ścianach. Od jakiegoś czasu dość popularne stało się również nakładanie pianki na krokwie. Piana poliuretanowa może naprawdę skutecznie przylegać do drewna na krokwiach tworząc przy tym efektywną warstwę izolacyjną. 

Na chwilę obecną inwestowanie w izolacje natryskowe jest bardzo popularne z wielu powodów. Warto zaznaczyć również to, że piankę możemy zastosować w budynku, który był postawiony jakiś czas temu ale początkowo nie stworzono w nim izolacji termicznej. W przypadku ocieplania styropianem często takie zadania są bardzo utrudnione i mogą wiązać się z różnymi problemami. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: