Łóżka wyścigówki dla najmłodszych

 Jeśli twój maluch każdego wieczoru nie chce pójść spać, gdy ty marzysz tylko o tym, aby położyć się do łóżka, nie jesteś odosobnionym rodzicem. Dzieci często chcą bawić się tak długo, póki sen nie dopadnie ich w połowie budowania z klocków. Niestety odpowiedzialni rodzice nie powinni zgadzać się na takie skrajne przemęczenie dziecka, bo kończy się to zwykle salwą płaczu.

Małe łóżka wyścigówki

małe łóżko wyścigówkaWiele mam i tatusiów każdego dnia zadaje sobie pytanie, jaką taktykę przyjąć, aby dziecko chętnie i bez negatywnych emocji położyło się do łóżka. Naturalnym jest, że maluch chce się bawić! Dlatego dobrym sposobem na małe sowy jest… zabawka do spania. Kupmy synkowi niezwykłe łóżko! Czy małe łóżko wyścigówka nie będzie wystarczającą zachętą, aby w nie wsiąść i odjechać w krainę snów? Zamieńmy rytuał chodzenia spać w nienachalną zabawę. Usypiając dziecko, marzmy z nim, dokąd podróżuje swoim wyścigowym łóżkiem. Nie dość, że zachęci go to do leżenia, to jeszcze rozbudzi wyobraźnię, a tym samym korzystnie wpłynie na sny. Dla dziewczynki wybierzmy karetę i bawmy się, że jest księżniczką. Tego typu łóżeczka nie powstały dla zwykłego lansu, ale rzeczywiście po to, aby dzieci zachęcić do spędzania w nich czasu. Warto, aby rodzice to wykorzystali. Można dodatkowo dobrać do wyścigowego łóżka ciekawe dodatki, jak kołdra w pojazdy, poduszka w kształcie kierownicy czy koc z motywem drogi. Bawmy się obecnymi możliwościami, ułatwiając sobie życie.

Łóżeczka w kształcie różnych pojazdów powstały już kilka alt temu i obecnie są dostępne niemal wszędzie. Pomagają zachęcić dziecko do przebywania w łóżku, a tym samym wypoczynku, wynikającego choćby ze spokojnego siedzenia i opowiadania. Tego typu łóżka można wykorzystać jako część bajek, które opowiadamy dzieciom, a tym samym pobudzić pozytywnie ich wyobraźnię.


Opublikowano

w

przez

Tagi: