Wiarygodny test na pasożyty

 

Badania parazytologiczne mają na celu określenie czy w ludzkim organizmie znajdują się pasożyty takie jak na przykład tasiemiec czy też glista ludzka. Przeprowadza się je w bardzo prosty sposób, a mianowicie pobierając krew do specjalnej ampułki. Pacjent poddany takiemu badaniu musi być na czczo.

Jak wykonać testy?

test na pasożytyPrzeprowadzony w wybranym laboratorium analiz medycznych test na pasożyty wykonuje się w bardzo prosto sposób. Pacjent, który pozostaje na czczo przychodzi do laboratorium w celu pobrania krwi z naczynia żylnego. Pobrana krew zostaje poddana odpowiedniej analizie. Pasożyty bytujące w organizmie człowieka prowadzą do wytwarzania antygenów, które układ odpornościowy za wszelką cenę chce zwalczyć. Tych antygenów czy też przeciwciał analitycy medyczni poszukują w próbce krwi pacjenta. Jeżeli antygen znajduje się w badanej próbce krwi to wynik testu określa się jako dodatni, co świadczy o tym, że u pacjenta występuje określony pasożyt. Badania parazytologiczne polegające na pobraniu krwi z naczynia żylnego są wiarygodne, ale wymagają odpowiedniego przygotowania. Pacjent przez osiem godzin przed pobraniem krwi nie może przyjmować posiłków. Dozwolona jest jedynie woda do picia. Krew pobiera się z zachowaniem zasad aseptyki i antyseptyki w laboratorium w którym przeprowadzamy badanie. Osoba pobierająca zawsze posiada wyższe wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie zawodowe.

Obecnie testy pozwalające określić czy w danym organizmie występuje określony pasożyt są niezwykle proste. Wystarczy próbka krwi pacjenta, aby ocenić czy wynik jest dodatni czy też ujemny. Jeżeli pacjent podejrzewa, że może mieć danego pasożyta może takie badanie przeprowadzić bez zlecenia lekarskiego. Wystarczy uiścić opłatę, którą określi analityk medyczny.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: