usługi cnc gdańsk

Powszechność usług CNC

Komputerowa kontrola numeryczna (CNC) to metoda automatyzacji sterowania obrabiarek za pomocą oprogramowania osadzonego w mikrokomputerze dołączonym do narzędzia. Jest powszechnie stosowany w produkcji do obróbki elementów metalowych i plastikowych.

Jak działają obrabiarki CNC?

usługi cnc gdańskW systemie CNC każdy obiekt, który ma być wyprodukowany, otrzymuje niestandardowy program komputerowy, zwykle napisany w międzynarodowym języku standardowym o nazwie kod G, przechowywany i uruchamiany przez jednostkę sterującą maszyny, mikrokomputer podłączony do maszyny. Program zawiera instrukcje i parametry, których będzie przestrzegać obrabiarka, takie jak prędkość posuwu materiałów oraz pozycjonowanie i prędkość komponentów narzędzia. Frezy, tokarki, szlifierki i lasery są powszechnymi obrabiarkami, których operacje można zautomatyzować za pomocą CNC. Może być również używany do sterowania narzędziami innymi niż maszyny, takimi jak spawanie, montaż elektroniczny i maszyny do nawijania włókien. Usługi CNC gdańsk są dostępne w praktycznie każdym zakładzie produkcyjnym. Na początku procesu inżynierowie opracowują rysunek z wykorzystaniem komputerowego wspomagania projektowania części, a następnie przekształcają rysunek w kod G-Code. Program jest ładowany na MCU, a ludzki operator wykonuje test bez użycia surowca, aby zapewnić właściwe ustawienie i wydajność. Ten krok jest ważny, ponieważ nieprawidłowa prędkość lub pozycjonowanie może uszkodzić zarówno maszynę, jak i część.

CNC jest uważane za zapewniające większą precyzję, złożoność i powtarzalność niż w przypadku ręcznej obróbki. Inne zalety to większa dokładność, szybkość i elastyczność. Z drugiej strony, CNC może być droższe, wymagać więcej konserwacji niż inne metody produkcji i zmuszać firmy do zatrudniania wykwalifikowanego programisty CNC.


Opublikowano

w

przez

Tagi: