Kukurydza wymagająca odpowiedniego sprzętu

Prowadząc gospodarstwo rolne, musisz pamiętać o ciągłym powiększaniu gospodarstwa, a także o ciągłym kompletowaniu maszyn, tak by nasza praca była szybsza i bardziej komfortowa. Nowe technologie pozwalają nam, na pracę w polu w komfortowych warunkach. Praca rolnika, nie wygląda tak jak kilka lat wstecz. W dzisiejszych czasach praca, ta nie wpływa na nasze zdrowie, przez to, że nie pracujemy już, w pyle.

Odpowiednie przystawki do kombajnu

przystawka do kukurydzyDzisiejsze maszyny, są bardzo rozwinięte, jeżeli chodzi o technologie. Wszystkie nowe sprzęty posiadają komputer, który pomaga nam na szybszą pracę. Praca ta, jest szybsza i nie musimy wykonywać ją za pomocą własnej siły fizycznej. Komputery sprawdzają się głównie , w kombajnach jeżeli chodzi o wymianę przystawki. Uprawa kukurydzy, jest bardzo opłacalna jednak do zbiorów, potrzebna, jest przystawka do kukurydzy która całkowicie różni się od przystawki do koszenia pszenicy, jęczmienia, rzepaku. Tradycyjna przystawka do zbóż wyposażona, jest w kosę do cięcia, a także motowidła, które nachylają i wprowadzają zboże do hederu, gdzie za pomocą ślimaka, zboże podawanie jest do młocarni. Przystawka do kukurydzy, nie posiada tych wideł, a zbudowana, jest z zębów, pomiędzy którymi pracuje kosa. Zęby wchodzą między rzędy, przez co ścięta kukurydza, utrzymuje się na nich i trafia do młocarni, gdzie ziarna kukurydzy są młócone i wydelegowane do zbiornika. 

Przystawka do kukurydzy, jest bardzo ważna, jeżeli chcemy zająć się uprawą kukurydzy. Jeżeli nie będziemy posiadać odpowiedniej przystawki, wykoszenie kukurydzy nie będzie możliwe, ponieważ tradycyjny heder, nie jest w stanie poradzić sobie z kukurydzą. Przystawki możemy dopasować do naszego kombajnu, jednak chcąc go oszczędzać, warto zakupić mniejszą przystawkę.


Opublikowano

w

przez

Tagi: