Kopułkowa kamera jako monitoring

Jeszcze kilka lat temu montaż monitoringu wiązał się z bardzo dużą inwestycją. Dlatego nie wszędzie taki monitoring był. Obecnie czasy się zmieniły i na montaż kilku kamer może pozwolić sobie każdy. Wystarczy się rozejrzeć, a zauważymy, że takie kamery znajduje się w każdym urzędzie, szkołach, sklepach, a nawet w domach prywatnych.

Dobra kamera do monitoringu

kamery kopułkowe ipMonitoring jest bardzo przydatny. Dzięki niemu możemy kontrolować zdalnie co się dzieje na przykład w naszym sklepie. Monitoring odstrasza złodziei, więc asortyment sklepu będzie dużo bezpieczniejszy, a nawet jeśli zdarzy się już jakaś kradzież, to mamy materiał filmowy, który pozwoli nam określić kto jest winowajcom. W szkołach monitoring jest instalowany w celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów uczęszczających do danej placówki. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kamer, które służą do monitorowania określonej przestrzeni. Obecnie najpopularniejszym rodzajem kamer są kamery kopułkowe ip. Tego typu kamery są najczęściej wybierane między innymi z tego powodu, że są one najbardziej uniwersalne. Świetnie nadają się do montażu wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Szerokokątny obiektyw umożliwia kamerze nagrywanie dużego obszaru, dzięki temu nie musimy montować aż tak dużo kamer, co pozwoli na ograniczenie kosztów całej inwestycji. Na przykład w przypadku szkolnego korytarza wystarczy, że zamontujemy jedną lub maksymalnie dwie kamery na cały korytarz. Obraz jest nagrywany w bardzo dobrej jakości.

Kamery możemy kupić w sklepach z elektroniką lub przez internet. Kwota jaką musimy poświęcić na zakup jednej kamery to zaledwie dwieście złotych. Do kosztów zakupu kamer musimy doliczyć okablowanie i zakup komputera na którym obraz będzie zapisywany. Powinniśmy się zmieścić w około trzech tysiącach z całą inwestycją.


Opublikowano

w

przez

Tagi: