Czym cechuje się długotrwały kosmetyk

Jakość naszego makijażu, a co za tym idzie długotrwałość jego utrzymania, jest zależna zarówno od metody nakładania produktów na twarz, jak i tego, co kosmetyki zawierają w swoim składzie. Jeśli tylko przyłożymy większą uwagę do tych dwóch aspektów, wówczas będziemy mogły się cieszyć trwałym makijażem nawet do dwunastu godzin.

Co zrobić, aby makijaż był długotrwały?

długotrwałe kosmetykiPodczas robienia makijażu każdej z nas zależy na długotrwałym efekcie jego utrzymania zwłaszcza, kiedy jest to makijaż imprezowy. Nie po to w końcu spędzamy długi czas przed lusterkiem, aby potem musieć wszystko poprawiać. Na szczęście na rynku mamy dziś dostępne długotrwałe kosmetyki pozwalające utrzymać się makeupowi przez cały dzień. Kosmetyki te zawierają w swoim składzie składniki przedłużające żywotność makijażu oraz utrwalające go. Do takich składników zalicza się olejki lub masło, które możemy spotkać w pomadkach. Chronią one nasze usta wówczas od kurzu, bądź wody pozwalając pomadce dłużej trzymać się na skórze. Ponadto w nowoczesnych podkładach możemy spotkać nie tylko olejki, ale również polimery i żel krzemionkowy wzmacniające pigmentację fluidu, a także zapobiegające powstawaniu plam lub smug na naszej twarzy. Podkład też dzięki temu jest bardziej odporny na ścieranie. W przypadku cieni do oczu warto zwrócić uwagę, czy wybrane przez nas produkty zawierają w składzie polimery, woski lub żywicę. Także cienie w formie kremowej zapewnią nam znacznie dłuższą trwałość ponieważ ich konsystencja pozwala się wtopić kosmetykowi w skórę tak, jak w przypadku podkładu. Natomiast kiedy chcemy zakupić trwały eyeliner sprawdźmy, czy ma on w sobie roztwór z żywicy syntetycznej i oleje. Podobny skład dotyczy również wodoodpornych tuszów do rzęs. 

Pamiętajmy jednak o odpowiedniej aplikacji naszych kosmetyków, jeżeli zależy nam na optymalnych efektach. Tyczy się to przede wszystkim podkładów oraz cieni o kremowej konsystencji. Takie produkty należy wklepywać w skórę naszej twarzy, aby zapewnić im jak najlepszą przyczepność, a tym samym również długotrwałość.


Opublikowano

w

przez

Tagi: