Wybór naturalnych kosmetyków

Każda kobieta ma inny tym skóry, inny rodzaj włosów i również odmienny problem, więc kosmetyki muszą być dobierane indywidualnie do potrzeb. Najważniejszy jest ich skład, który nie spowoduje podrażnień, a jedynie nam pomoże.

Skład naturalnych kosmetyków 

kosmetyki naturalneRynek kosmetyków do ciała, włosów, twarzy, ale też do makijażu, jest wart wiele miliardów złotych. Każdy z nas posiada jakieś kosmetyki w domu i używamy ich każdego dnia. Różnią się między sobą składem i jakością. Kosmetyki naturalne mają hipoalergiczne składniki, oraz są wolne od konserwantów i składników chemicznych i przede wszystkim nie są testowane na zwierzętach. Osoby o wrażliwej skórze nie mogą używać tradycyjnych kosmetyków, gdyż wywołują one u nich reakcje alergiczne. Wśród naturalnych produktów kosmetycznych możemy wyróżnić kremy do twarzy, rąk i balsamy do ciała, a także szereg szamponów i masek do włosów. Naturalne wyciągi roślinne od wieków były znane ze swoich właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych. W naturalnych produktach do włosów warto wymienić olejki arganowe, czy lniany, czy kokosowy. Kosmetyki z naturalnym składem kupujemy w sklepach z ekologicznymi produktami i drogeriach, które sprowadzają takie kosmetyki. Ich minusem może być fakt, że od momentu otwarcia można je wykorzystać w ciągu paru miesięcy. Część produktów producenci zalecają przechowywać w lodówce. Cena takich kosmetyków jest nieznacznie wyższa od ogólnie dostępnych w drogeriach i sklepach kosmetycznych. Na takie produkty z roku na rok rośnie zapotrzebowanie. 

Konsumenci są coraz bardziej świadomi i zwracają uwagę na to co znajduje się w ich koszyku zakupowym. Im krótszy skład mają kosmetyki tym lepiej, bo to gwarancja, że będą naturalne. Najlepiej je kupować w sklepach z ekologicznymi produktami. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: