Uszkodzenia podczas wypadków

 

Wypadki bywają różne. Zgodnie ze statystykami wypadki drogowe mają miejsce głównie w okresach świątecznych lub, gdy warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom. To w dużej mierze ich niedoświadczenie i brak wyobraźni oraz przewidywania sprawiają, że dochodzi do wielu stłuczek i kraks samochodowych. Ważnym czynnikiem wydaje się być szeroko rozumiana profilaktyka.

Szkoda na osobie podczas kolizji komunikacyjnej

uszkodzenie ciała w wypadku komunikacyjnymProfilaktyka opierać się powinna na pogadankach, spotach reklamowych i innych formach, tak by uświadamiać społeczeństwo. Wypadek drogowy często spowodowany jest przez młodych kierowców lub ludzi, którzy nie maja dostosowanych do pogody aut. Uszkodzenie ciała w wypadku komunikacyjnym zdarza się bardzo często. Jeśli nie sprawdzamy stanu technicznego pojazdu lub siadamy za kółko pod wpływem, stłuczka murowana. Jeśli planujemy sobie wypić, nigdy nie prowadźmy samochodu czy innego pojazdu, który uczestniczy w ruchu drogowym. Liczby mówią jednak same za siebie. Tylko w okresie świątecznym zginęło na drogach kilkaset osób, a znaczna część pasażerów została ranna. Niekiedy sprawcą wypadku lub stłuczki jest osoba starsza, która już w tym wieku nie powinna prowadzić pojazdu. Kierowców na wszystkich drogach całego świata gubi głównie brawura i zbyt szybka prędkość jazdy. To właśnie dwa główne czynniki, które powodują wiele wypadków na ulicach. Do tego dochodzi niedoświadczenie kierowców.

Również ich prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych i nieszczęście gotowe. Skutki są tragiczne. Przepisy tego nie regulują, a prawo jazdy wydawane jest na przykład na stałe. Inną sprawa jest wsiadanie do samochodu osób, które nigdy nie miały uprawnień lub są pod wpływem leków. Nieświadomie jadą po drogach, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: