Nitowanie zawsze na czasie

 

Wśród wielu rodzajów połączeń jednym z najbardziej cenionych są nity. Może się wydawać, że jest to dość przestarzała technika, jednak przez swoją wytrzymałość i skuteczność w wielu branżach ma swoje stałe zastosowanie. Jej popularność nie maleje również ze względu na udoskonalenie samego sposobu pracy, dzięki szerokiej gamie nitownic.

Nitownica – jaką wybrać?

nitownice pneumatyczneObecnie na rynku występują różnego rodzaju nitownice (dostosowane do danego typu nitu i jego wykorzystania), jednak najpopularniejsze są nitownice akumulatorowe i pneumatyczne. Nitownice akumulatorowe są o tyle wygodniejsze, że zapewniają dużą mobilność. Mają jednak ograniczone możliwości pod względem materiału z jakim mamy do czynienia. O wiele większe zastosowanie mają nitownice pneumatyczne. Ten rodzaj sprzętu wymaga co prawda podłączenia do kompresatora i ma ograniczoną mobilność, jednak dzięki wykorzystaniu sprężonego powietrza pozwala na dłuższe użytkowanie. Dużą jej zaletą jest również większa siła zaciskania, dzięki czemu praca przebiega łatwo i bezwysiłkowo. Nitownicą pneumatyczną można pracować tak przy większych elementach, jak również mniejszych. Asortyment jakim dysponują różne firmy pozwala na znalezienie nitownicy pneumatycznej do nitów zwykłych, zrywalnych(z podsysaniem lub bez) czy nitozakrętek (bardzo przydatne przy materiałach o małej grubości). Pozwala to na dostosowanie modelu do specyfiki materiału oraz oczekiwanego efektu, przy zachowaniu wytrzymałości łączenia.

Powszechne zastosowanie nitowania, tak w przemyśle ciężkim jak i lżejszym (np. tekstylnym), wymaga użycia narzędzi pozwalających na optymalne połączenie włożonej pracy i otrzymanego efektu. Szczególnie jest to istotne w masowej produkcji. Dlatego też jeśli chcemy wykorzystać ten sposób łączenia warto zapoznać się z możliwościami jakie daje wykorzystanie nitownic pneumatycznych.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: