Nauka korzystania z terminala

Dopiero co otworzyłem moją zapiekarnie, więc większość rzeczy była dla mnie dość nowa. Na przykład nie wiedziałem, jak obsługiwać własną kasę fiskalną. Uczyłem się tego chyba bite cztery godziny, zanim zrozumiałem jej funkcjonowanie. O terminalu płatniczym nawet nie będę mówił. Albo w sumie opowiem, dla potomności. Nauczyłem się go obsługiwać, lecz nie wiedziałem, czym są rolki termiczne do terminala.

Terminal korzystający z rolek termicznych

rolki termiczne do terminaliPo tym, jak rolka mi się skończyła nie bardzo wiedziałem, co zrobić. Dlatego otworzyłem przeglądarkę i zacząłem się dokształcać. Pierwszą rzeczą, jakiej się dowiedziałem jest to, że rolki, których miałem używać są to rolki zrobione z papieru termoczułego. Co to oznacza? Otóż są zrobione z papieru pokrytego warstwą chemiczną, na której pod wpływem ciepła pojawiają się litery. Istnieje też bardzo dobry sposób sprawdzenia, czy dane rolki są zrobione z tego materiału. Jeżeli jest to papier termoczuły, to zadrapane miejsce zmieni kolor na szary. Trzeba też koniecznie znać wielkość rolki, jakiej potrzebujemy – rolki termiczne do terminali mają kilka rozmiarów, a nie chcemy kupić za małej, gdyż nawet jeżeli paragon uda się wydrukować, to będzie on kiepskiej jakości. Wielkość rolki można sprawdzić na zgrzewce lub kartonie, w którym są one przechowywane. Jako ciekawostkę dodam, że istnieje też łatwy sposób na sprawdzenie, czy nasz terminal lub kasa używa papieru termoczułego. Jeżeli pracuje ona dość cicho – to oznacza, że jest to drukarka termiczna i potrzebujemy właśnie tego rodzaju rolki.

Jak widać temat jest jednak do ogarnięcia, wystarczyło trochę pogrzebać w internecie, a znalazłem potrzebne mi informację. Teraz już wiem, jak pracować i jak rozróżnić rolki termiczne, więc mogę śmiało być przygotowany na falę klientów płacącą zbliżeniowo!


Opublikowano

w

przez

Tagi: