Kilka słów o wypukłych nalepkach

 

Coraz rzadziej spotykam się z sprzętami AGD i innymi produktami, które oznakowane są naklejkami wypukłymi. Teraz wszystko posiada oznaczenia bardziej trwałe i uzyskane dzięki nowoczesnym technikom. Jednak wypukłe naklejki mają swój charakter oraz potrafią przez wiele lat służyć nam na danym produkcie.

Znakowanie swojego produktu naklejkami wypukłymi

nalepka wypukłaWszelkiego rodzaju naklejki są jednym z najlepszych i najczęściej wykorzystywanych sposobów na reklamę. Są one łatwo dostępne i każdy może je otrzymać, można nimi ozdobić wiele miejsc, w których chcemy się zareklamować. Do znakowania produktów swoim logiem wykorzystuje się naklejki 3D, inaczej – wypukłe. Spotkać je można na sprzęcie AGD, elektronicznym, pojazdach samochodowych, wagach, bramach garażowych czy maszynach przemysłowych i gadżetach reklamowych. Samoprzylepna nalepka wypukła charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża oraz odpornością na działanie czynników zewnętrznych, promieniowania UV i środków chemicznych. Do ich drukowania wykorzystuje się wiele różnych technik, wśród których najpopularniejsze to cyfrodruk, offset, sitodruk czy solvent. Mogą one posiadać różnorodny kształt, wymiar, kolorystykę i nakład. Drukuje się je na foliach białych, srebrnych, złotych, przezroczystych lub odblaskowych (w większości błyszczących lub matowych) o różnych siłach przyczepności – od słabego do mocnego kleju. Dzięki temu można je stosować również na chropowatych i lekko pochyłych powierzchniach. Naklejki 3D pokryte są warstwą przezroczystej żywicy, która nadaje efektu wypukłości oraz błyszczenia.

Stosowanie naklejek wypukłych było przez wiele lat trwałym i skutecznym sposobem na znakowanie produktów swoim logiem. Był to również świetny sposób na reklamę. I choć teraz zostaje on wyparty przez wiele innych różnych metod, to warto o nim pamiętać, gdyż może jeszcze nie raz takie naklejki się nam do czegoś przydadzą.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: