Dobre suszenie drewna dzięki suszarni próżniowej

Otworzenie zakładu oferującego suszenie drewna może okazać się bardzo przydatne i dochodowe. Chcąc rozpocząć taką działalność należy pamiętać o wszystkich niezbędnych maszynach i urządzeniach, aby zapewnić przyszłym klientom jak najwyższej jakości towar i jego krótki czas cyklu. Chcąc się utrzymać w takiej branży trzeba postawić na najlepsze urządzenia.

Suszarnie próżniowe nie tylko dla tartaków

suszarnia próżniowaNiektóre tartaki proponują swoim klientom usługę suszenia drewna. Nie jest to jednak część ich podstawowego zakresu usług, więc czasami może nie być traktowana tak, jak pozostałe. Dlatego zlecając suszenie warto poszukać zakładu, którego jest to główne założenie. Profesjonalne suszarnie realizują swoje zlecenia przy pomocy tylko najlepszych urządzeń. Jednym z nich jest suszarnia próżniowa. Charakteryzuje się ona zapewnieniem wysokiej jakości suszenia i skróceniem do minimum cyklów suszarniczych. Nie generuje przy tym dodatkowych kosztów, ponieważ jest zasilane tylko z sieci elektrycznej. Chcąc zainwestować w takie urządzenie nie istnieje potrzeba posiadania kotłowni lub innej infrastruktury – wystarczy tylko dostęp do prądu. Suszarnia jest bardzo łatwa do zmiany jej miejsca położenia, ponieważ nie musi mieć stałego połączenia z gruntem. Wyposażona jest w próżnię, która obniżając ciśnienie, pozwala na obniżenie temperatury wrzenia wody. Osiąga się dzięki temu szybkie i łagodne suszenie, a także zwiększanie elastyczności oraz zmniejszenie zapotrzebowania na nakład energetyczny. Oszczędza się tym samym pieniądze oraz przyczynia do ochrony środowiska.

Z usług profesjonalnego suszenia drewna korzystają najczęściej małe zakłady stolarskie, których warunki finansowe nie pozwalają na zainwestowanie we własną suszarnię próżniową. Dlatego ta, posiadana przez odpowiedni zakład musi być jak najlepszej jakości oraz musi mieć możliwość stosowania jej do najróżniejszych rodzajów drewna.


Opublikowano

w

przez

Tagi: