Dobra szkoła jazdy w Krakowie

Na kursy jazdy samochodem przychodzą ludzie, którzy najczęściej wcześniej nie mieli nic do czynienia z autem. Początki bywają trudne, ale im więcej wyjeżdżonych godzin za nami, tym pewniej się czujemy za kierownicą. Kurs przeciętnie trwa jeden, dwa, miesiące. 

Gdzie w Krakowie zrobić kurs jazdy samochodem? 

szkoły jazdy i ceny w KrakowieW Krakowie na ulicy Koszykarskiej mieści się ośrodek egzaminacyjny, z którego wyjeżdżają wszyscy kursanci z egzaminatorami. Aby przystąpić do egzaminu, należy odbyć wcześniej pełny kurs prawa jazdy, na który się składa trzydzieści godzin jazdy, oraz dziesięć godzin teorii. Jeżeli jakiś kursant nie czuje się pewnie po tylu godzinach praktyki, to może jeszcze przed egzaminem dokupić parę godzin na jazdę po mieście. Szkoły jazdy i ceny w Krakowie świadczą usługi na podobnym poziomie w tej samej cenie. Różnią się jedynie samochodami w jakich kursanci uczą się jeździć. Jedne szkoły maja diesele, a inne samochody na benzynę i gaz. Szkołę jazdy i instruktora możemy sobie wybrać, jednak egzaminatora już nie, bo jest z góry przydzielony na konkretną grupę kursantów. Obecnie kurs prawa jazdy kosztuje około półtora tysiąca złotych plus koszt przystąpienia do egzaminu w części praktycznej i teoretycznej. W pierwszej kolejności musimy zaliczyć cześć teoretyczną na komputerze, aby móc być dopuszczonym do części praktycznej. Jeżeli wysiądziemy do samochodu z egzaminatorem, to pierwsze co będziemy musieli zrobić, to zaliczyć plac manewrowy, a dopiero potem wyjedziemy w miasto.

Jeżeli uda się nam opanować nerwy i będziemy posiadali niezbędne umiejętności, to egzamin zdamy za pierwszym razem. Statystycznie co czwarty kursant zdaje egzamin za pierwszym razem, a cała reszta musi się liczyć z dodatkowymi kosztami na powtórne terminy egzaminów. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: