Wyjazd motywujący pracowników i jego efekty

Nawet najbardziej zgrany zespół potrzebuje czasu, aby od nowa zmotywować się do pracy. Przedsiębiorstwa zazwyczaj szukają pomysłu na to, aby ich zmotywować do działania. W mojej firmie motywacją pracowników zajmuje się samodzielnie, ponieważ wiem, ile od tego zależy. Pracownik, który dąży do swojego celu zawodowego, pracuje bardzo efektywnie, nie czując żadnej presji.

Motywacja na wyjazdach w mojej firmie

wyjazdy motywacyjneDlaczego zajmuję się osobiście takimi kwestiami? Wyjazdy motywacyjne moich pracowników to nie tylko darmowe wakacje. Jako przełożony muszę dbać nie tylko o wyniki, lecz także o pracowników. Badania dowodzą, że wsparcie wyższej kadry kierowniczej pomaga osiągać sukcesy pracownikom, a także być zadowolonym z własnej pracy. Swoich pracowników wysyłam na wyjazdy oraz szkolenia, gdzie uczą się obierania sobie nowych celów. Nie chodzi o to, aby kogokolwiek zmuszać. Człowiek musi sam zdecydować się, na czym mu w życiu zależy. W ten sposób poruszana jest ludzka kreatywność, a także zdolność do pracy. Dzięki wyjazdom motywacyjnym pracownik nie pracuje dłużej. Sens motywacji jest inny. Taka osoba pracuje tyle samo godzin, jednak jest skupiona na swoich zajęciach. Osiągane wyniki oddziaływają pozytywnie nie tylko na przedsiębiorstwo, lecz także na konkretnych ludzi. Pracownik wie, że odniósł sukces na swoim stanowisku, więc ma jeszcze więcej ochoty na to, aby obrać sobie nowy cel. Ja, jako pracodawca, mogę dać swobodę działania pracownikom, ponieważ wiem, że pracują dla swojej samorealizacji, a nie z przymusu.

Nie ma po co ukrywać, że takie wyjazdy kosztują. Przeprowadziłem badania finansowe w moim przedsiębiorstwie. Od kiedy moja firma zdecydowała się na wyjazdy, zysk roczny podniósł się o ponad 15%. Do tego dochodzi świadomość, że zespół pracowników jest zgrany i ma ochotę na pracę. Nie jest to dla nich przymus, lecz miejsce, gdzie mogą się wykazać i osiągać sukcesy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: