Pokój z praktycznym i estetycznym stołem

Każde mieszkanie posiada kilka niezbędnych pomieszczeń. Należą do nich kuchnia, jadalnia oraz łazienka i sypialnia. Obecnie panuje trend wyburzania ścian i tworzenia w mieszkaniu otwartej przestrzeni, na której tworzy się kilka pomieszczeń w jednym. Modne jest łączenie przede wszystkim kuchni z jadalnią i pokojem dziennym. Dzięki temu, nawet niewielkie mieszkania wydają się być przestronne i widne.

Różnorodność modnych stołów do pokoju

stoły do pokojuStrefa do przyrządzania oraz jedzenia posiłków powinna posiadać przede wszystkim funkcjonalną zabudowę z licznymi szafkami i szufladami oraz duży stół jadalniany. Jeśli nasze pomieszczenie nie jest zbyt duże możemy do niego wstawić stół rozkładany, dzięki temu zaoszczędzimy miejsce np. na komfortowy salon. Nowoczesne stoły do pokoju mogą być zrobione ze stalowych stelaży oraz z blatów drewnianych, szklanych lub blatów z tworzyw sztucznych. Jednak najpopularniejsze są drewniane, klasyczne stoły, tworzone najczęściej z drewna bukowego, które możemy kupić w różnych wybarwieniach tj. olcha, buk oraz modny ostatnio kolor wenge. Stoły jadalniane mogą mieć kształt owalu, okręgu lub prostokąta, a nawet kwadratu. Jednak te ostatnie przeznaczone są raczej to salonu lub na taras. Najczęściej kupowany jest wariant o prostokątnym kształcie głównie ze względu na ustawność oraz możliwość łatwego zakupu pasującego obrusa. Ponadto są to modele, które rozkładają się tworząc dwa, a nawet cztery miejsca więcej przy stole.

W zależności od stylu, w którym urządzone jest mieszkanie, stół możemy ozdobić modnymi podkładkami pod kubki i talerze zrobione np. z filcu lub tradycyjnym lnianym obrusem w kolorze bieli lub o wesołych barwach. Stół warto udekorować także świeżymi kwiatami lub własnoręcznie zrobionym stroikiem z suszu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: