Ręcznie robione bombki choinkowe

Boże Narodzenie to czas, kiedy spędza się dużo czasu, dekorując nasze domy i drzewka świąteczne. Bombki zasługują w tym kontekście na szczególną uwagę. Ręcznie robione są nie tylko oryginalne, ale także modne. Zawsze wyglądają bardzo elegancko i efektywnie.

Z czego można zrobić bombkę na choinkę?

bombka ręcznie robionaKażda świąteczna dekoracja musi czymś oryginalnym przyciągnąć uwagę gości oraz członków rodziny. Przede wszystkim bombka ręcznie robiona powinna odznaczać się przyjemnymi dla oka barwami oraz być ozdobiona różnymi motywami, które przywodzą święta. Warto, aby była także zrobiona z interesującego materiału. W okresie świątecznym każda dekoracja, która wyszła z rąk ludzkich, jest cenniejsza niż świąteczna ozdoba zakupiona w sklepie. Do zrobienia bombek możemy wykorzystać papier, koraliki, wstążki, filc i wełnę. Mogą być one jednak wykonane z dowolnego materiału. Będziemy tylko potrzebować kuli ze styropianu, której wielkość zależy tylko od naszego gustu.  Aby stworzyć świąteczny cud, możemy użyć także wszystkich dostępnych materiałów, czyli koralików, ciasta solnego, cekinów lub guzików. Wszystko tutaj zależy od naszej kreatywności. Ale nie tylko trzeba mieć dużo cierpliwości, ale także nieco umiejętności manualnych, by robić dobre ozdoby świąteczne. Bombki choinkowe mogą być wykonane z papieru zwykłego. Czas wykonania takiej ozdoby nie wynosi dużo. Oprócz wspomnianych powyżej stałych elementów, potrzebujemy dużej ilości bibuły, dobrego kleju i nożyczek. Przecinamy papier na paski o wielkości kilku centymetrów, a następnie zwijamy i ozdabiamy. 

Dobrym pomysłem są zatem ozdoby wykonane z koralików. Takie bombki świąteczne są wyjątkowe. Nie tylko ze względu na oryginalność formy, ale także z powodu bardzo prostego sposobu, w jaki zostały wykonane. Ponadto, doskonale prezentują się one na każdej choince.


Opublikowano

w

przez

Tagi: