Labradoryt w jubilerstwie czyli biżuteria pasująca każdemu

 

Słyszymy o wielu pięknych rodzajach kamieni jak malachity, rubiny czy inne na których skupiają się jubilerzy. Rzadko jednak słychać o kamieniu zwanym labradorytem. Nie jest on aż tak popularny, jednak z pewnością zachwyca swym niezwykłym pięknem. Do tego jako element biżuterii wygląda po prostu wspaniale.

Czemu labradoryt jest tak piękny jako biżuteria

biżuteria z labradorytemLabradoryt jest kamieniem szarawym o metalicznym odcieniu. Warto zauważyć, że ten odcień może mieć różne barwy, w zależności gdzie go wydobywano. Dodatkowo charakteryzuje się cechami takimi jak duża twardość, kruchość, a co ważniejsze labradoryzacją, czyli wielobarwnością. Zależnie od kątu padania światła kamień ukazuje inne kolory, jest to z pewnością wyjątkowa cecha która zapewni biżuterii niezwykły wygląd. Pierścionki czy też naszyjniki z tym kamieniem wyglądają wspaniale, choć jak wiadomo trzeba je w odpowiedni sposób dopasować ze sobą. Nie jest to krzykliwy kamień, jego stonowana barwa pasuje w zasadzie do wszystkiego, a wielobarwność będzie jednak zwracała uwagę wszystkich wokół. Biżuteria z labradorytem staje się powoli coraz popularniejsza. Wcale się temu nie dziwię, jest to niezwykły kamień. Dodatkowo przypisuje mu się rozliczne znaczenia w medycynie naturalnej, jeśli ktoś lubi coś takiego dodatkowo spodoba mu się biżuteria tego rodzaju. Trzeba jednak uważać na gwałtowne zmiany temperatur na które jest podatny oraz uszkodzenia mechaniczne ze względu na kruchość.

Jest to kolejny rodzaj biżuterii który warto posiadać, w przeciwieństwie do innych krzykliwych kamieni ten można wkładać w zasadzie do każdego typu ubrań co spodoba się z pewnością każdej kobiecie. Dodatkowo koszt nie będzie tak duży jak w przypadku innego rodzaju kamieni, choć to zależy oczywiście od jakości wykonania.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: