Malarstwo ścienne – sposobem na zindywidualizowanie wnętrza

Artystyczne ścienne malarstwo jest obecnie bardzo powszechnie wykorzystywanym przez architektów wnętrz sposobem na udekorowanie przestrzeni i nadanie jej indywidualnego charakteru, który będzie odpowiadał przyszłym mieszkańcom. Niemniej jest to rozwiązanie, które jest dostępne nie tylko dla architektów bowiem na takie rozwiązanie może się zdecydować każdy. Czy jednak warto? 

Co warto wiedzieć o malarstwie ścienny?

malarstwo ścienneRozważając ozdobę w postaci malarstwa ściennego, trzeba w pierwszej kolejności uświadomić sobie czym ono jest. Otóż w zasadzie można powiedzieć, że chodzi tu o wykonie obrazu, przy czym do jego namalowania wykorzystuje się nie tyle płótno, które następnie zawiesza się na ścianę, ale samą ścianę. Ma to o tyle zaletę, ze wówczas powierzchnia jaką dysponuje artysta jest zdecydowanie większa, co daje więcej możliwości, rozwiązanie to także sprawia, wrażenie bardziej nowoczesnego niż tradycyjne malarstwo, a co za tym idzie doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że profesjonalne malarstwo ścienne nie należy do tanich. Dodatkowo łatwo się takiego obrazu nie pozbędziemy, bo w tym wypadku nie wystarczy, że zdejmiemy go ze ściany, a co za tym idzie nim podejmiemy decyzję o wykonania takiej ozdoby musimy być na 100% przekonani do tego pomysłu. Konieczne jest także wybranie odpowiedniego artysty, osiągnięcie wysokiej jakości efektu bowiem łatwe nie jest i wymaga nie lada umiejętności, kiepska grafika, będzie raczej szpecić niż upiększać wnętrze. 

Malarstwo ścienne to doskonały sposób na wyróżnienie przestrzeni zarówno domowej, jak i biurowej, niemniej nie jest ani łatwe ani tanie, dlatego projekt, jak i sama decyzja o wykonaniu obrazu na ścianie musi zostać dobrze przemyślane. Pamiętajmy także o tym, by należycie dużo czas poświecić na poszukiwania artysty, by z wykonanego dzieła być zadowolonym. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: