Leczenie uzależnienia od seksu

Zaburzenia w sferze intymnej zdarzają się bardzo często. Jednak nie każdy z nas chce i potrafi o tym mówić. Bardzo mało ludzi decyduje się na terapię w tym kierunku, a szkoda, bo odpowiedni lekarz i metody leczenia skutecznie mogą wyprowadzić nas z tej przypadłości. Co to znaczy, że ktoś cierpi z powodu uzależnienia od seksu? To znaczy, że częściej niż inni odczuwa chęć lub przymus odbycia stosunku.

Jak wyleczyć się z uzależnienia?

terapia uzależnień seksualnych w KrakowieTaka choroba zwana jest nimfomanią i dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Charakteryzuje się tym, ze człowiek uprawia przypadkowy seks z wieloma partnerami, nie bacząc na niebezpieczeństwa z tym związane. Mowa tu przede wszystkim o niechcianych ciążach oraz chorobach wenerycznych. Na szczęście da się to leczyć. Terapeuta swoimi technikami skutecznie uwolni nas od tej przypadłości. Przyjmuje w prywatnych gabinetach i warto skorzystać z jego oferty. Terapia uzależnień seksualnych w Krakowie to profesjonalne usługi doświadczonego seksuologa, który jest przede wszystkim dobry i doświadczony. Tyko taka terapia w pełni uwolni nas od choroby i wynikających z niej zagrożeń. Warto dbać o swoje zdrowie i nie pozwolić chorobie, by zawładnęła naszym życiem. To my musimy mieć kontrolę nad tym co robimy. Mechanizm jest ten sam co w chorobie alkoholowej czy narkotykach. Terapia jest długa, ale skuteczna.

Jeśli mamy wsparcie rodziny to tym lepiej. Nie jesteśmy w tej sytuacji zupełnie sami. Jeśli zdamy się na specjalistę i mu zaufamy, z pewnością wszystko skończy się dobrze. Podsumowując tyko szybka reakcja i chęć podjęcia terapii będzie skutkować naszym sukcesem. W związku znów się nam ułoży, będziemy prawidłowo funkcjonować i cieszyć się życiem. Należy bowiem pamiętać, że to nie żaden wstyd mieć problemy z seksem.


Opublikowano

w

przez

Tagi: