Jak skorygować kręgosłup za pomocą butów?

 

Uważam, że każde dziecko do dziesięciu lat powinno raz do roku przechodzić profilaktyczne badania u ortopedy. Są ważne, aby wychwycić delikatne wady. Można wtedy łatwo im zapobiegać. Twój potomek będzie mógł się prawidłowo rozwijać, przez co uniknie problemów z kręgosłupem w przyszłości. Pamiętaj jednak, aby w przypadku wad stosować metody korygujące.

Korekcja rozwoju kręgosłupa u dzieci

buty korekcyjne dla dzieckaNie powinieneś panikować, jeśli Twoje dziecko ma jedną nogę dłuższą nawet o pięć centymetrów. Jest to normalne i całkiem powszechne zjawisko. Sposobem na to są buty korekcyjne dla dziecka. Każdy ortopeda którego poprosisz o pomoc w doborze obuwia wskaże Ci odpowiedni produkt. Poza tym dobierze rozmiar, który będzie najbardziej odpowiadał wymaganiom stopy Twojego potomka. Sposób, w jakim buty korekcyjne regulują kręgosłup, polega na tym, że poprzez wkładki niwelują różnice długości kończyn. Dzięki temu dziecko, które nosi obuwie, cały czas zachowuje wyprostowany kręgosłup. W ten sposób wszelkie różnice zaczynają zanikać. Jest to najlepszy sposób na poprawę wad, stosowany już od wielu lat. Co roku zmienia się lekko materiał wykonania wkładek. Powstają w wyniku stopu tworzyw sztucznych z dodatkiem żelatyny. Często zmienia się ich składniki, przez co z roku na rok wszelka niwelacja zachodzi o wiele szybciej. Koszt butów jest różny, najlepiej jeśli spytasz ortopedę swojego dziecka, ponieważ będzie on znał najlepsze rozwiązanie.

Korekcja stopy to nie jest specjalnie trudny proces. Wystarczy ubierać buty, które polecił ortopeda. Nie ma problemu z tym, aby znaleźć takie obuwie w sklepach medycznych, toteż zakupu dokonać można prawie w każdym szpitalu. Jest to dobry pomysł, który wpływa na życie dziecka, zarówno teraźniejsze, jak i przyszłe. Powinieneś jednak pamiętać o regularnych badaniach.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: