Dojarka w automatycznym gospodarstwie

 

Początkujący rolnik, który zaczyna przygodę z hodowlą krów, świń, a także kur musi wykonać plan, w którym dokładnie rozpiszą sobie działania, jakie podejmą i będą podążać według swoich wytycznych. Taki plan pomoże gospodarzowi, który będzie mógł w łatwy sposób zautomatyzować swoje gospodarstwo, dzięki czemu będzie bardzo nowoczesne.

Dojarka w początkującym gospodarstwie

dojarkiGdy planujemy hodowlę krów i bydła musimy zabezpieczyć się w dojarki, które pomogą nam w dojeniu krów i wykonają za nas tę pracę. Musisz jednak pamiętać, że dojarkę trzeba myć po każdym dojeniu, dzięki temu unikniesz przykrego zapachu. Dojarki, możesz ustawić tak,że po każdym wydojeniu krowy automatycznie się wyłączają, a dzięki temu wiesz kiedy, praca jest już skończona. Możesz także zamontować dojarki z wyciągiem przy każdym stanowisku, na którym znajduję się krowa, dlatego będziesz mógł doić wszystkie krowy na raz. Gdy posiadamy już taki sprzęt, musimy kupić podajniki, które po napełnieniu będą same podawać pokarm krowom, gdy tylko będą potrzebować, a przez to my nie będziemy musieli chodzić i co chwilę sprawdzać, czy nasze zwierzęta mają co jeść. Aby, zaoszczędzić czas warto także dokonać zakupu poideł, które zostaną połączone z beczką napełnioną wodą, i gdy tylko w korycie będzie najniższy poziom automatycznie otwiera się zawór napełniając koryto. W tym przypadku musimy jedynie co napełnić beczki wodą i sprawdzać je raz na jakiś czas. Gdy w naszej hodowli jest miejsce na świnie, warto zakupić mieszalniki, które pomogą nam w przygotowaniu pokarmu dla tej grupy zwierząt. Mieszalniki, jak sama nazwa wskazują służą do mieszania zboża, które zostało przez nas zmielone specjalnym śrutownikiem, z paszą. Gdy pokarm zostaje sam podawany, nie możesz zapomnieć o oporządzeniu miejsc, gdzie nasze zwierzęta przebywają przez dłuższy czas.

Gdy, chcesz, żeby Twoje gospodarstwo było najbardziej popularnym gospodarstwem w Twojej okolicy, zainwestuj w sprzęt, który pomoże Ci ograniczyć czas, który wykorzystasz na inne prace. Pamiętaj, aby zwierzętom dawać najlepsze posiłki, dzięki czemu nasze krowy dadzą nam w zamian świeżutkie pyszne mleko.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: