Wygoda z dresówką pętelką

 

Ubranie nie świadczy być może o wartości człowieka, ale jednak wpływa zarówno na zdanie otoczenia na nasz temat, jak i na nasze samopoczucie. Dlatego ubieramy się zwykle z dbałością o swój wizerunek. Czasem stawiamy wygląd ponad wygodę, a czasami staramy się połączyć te dwa czynniki. Wielu z nas ma problem z tym, aby wybierać stroje zarówno stylowe, jak i komfortowe dla naszego ciała.

Czym są dresówki pętelki?

dresówka pętelkaObecnie na rynku mamy ogromny wybór tkanin. Możemy skorzystać z mięciutkiej i cienkiej satyny, naturalnego lnu czy grubo tkanej froty. Najbardziej jednak uniwersalną tkaniną od lat jest dzianina. Elastyczna, miękka i przewiewna sprawdza się w różnych sytuacjach. Także ma swoje rodzaje. Najbardziej popularnym i najchętniej kupowanym jest dresówka pętelka. Dresówka to właśnie rodzaj dzianiny, a nazwa „pętelka” pochodzi od charakterystycznych maleńkich pętelek utworzonych z nici po wewnętrznej stronie materiału. Pętelki powoduję, że tkanina jest nieco cieplejsza niż tradycyjna dresówka. Z tego rodzaju dzianiny zwykle produkuje się bluzy czy spodnie dresowe. Najwygodniejsza dla dzieci, przewiewna i miła w dotyku – nie powoduje nadmiernego pocenia się ciała. Jej elastyczność pozwala na uprawianie sportów, nie krępuje ruchów. Niestety ma to do siebie, że czasem po dłuższym noszeniu odkształca się w niektórych miejscach, gdzie częściej zmieniamy jej kształt – na przykład na kolanach czy łokciach. Jednak dobrej jakości dresówka służy nam dość długo, zanim zauważymy na niej ślady użytkowania.

Dresówka pętelka to bardzo popularny i uniwersalny produkt. Na pewno każdy z nas posiada w swojej szafie ubranie wykonane właśnie z tej tkaniny. Stosunkowo tania i praktyczna może mieć zastosowanie zarówno w ubraniach sportowych, jak i tych zakładanych do pracy biurowej.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: