Profesjonalny nóż myśliwski

Podczas regularnych wypraw w góry nauczyłem się zabierać ze sobą dość dużo sprzętu, uważanego przez większość za niepotrzebny. Wiele z tych drobiazgów czasem znacznie ułatwiło wycieczkę w nieraz bardzo trudnych warunkach. Jednym z najbardziej przydających się elementów był porządny nóż.

Nóż do wielu zadań

nóż myśliwskiZ początku używałem zwykłej domowej finki, jednak szybko przekonałem się że jest niewygodna i potrafi zawieść wtedy gdy najbardziej potrzeba ostrego, wytrzymałego narzędzia. Potrzebny mi był więc porządny, wielofunkcyjny nóż myśliwski. Przede wszystkim, zależało mi na narzędziu wytrzymałym na uszkodzenia, jakie wielokrotnie zdarzały mi się podczas wspinaczki, i solidnym na tyle, by nie stępił się po zaledwie kilku użyciach. Wiele modeli, oferowanych przez renomowanych producentów, posiadało właśnie takie cechy, aczkolwiek użytkownicy zachwalali również wielofunkcyjność noża, mogącego służyć zarówno do wycinania sobie drogi przez gęste zarośla, rozcinania splątanych lin czy nawet cięcia gałęzi na opał, gdyż wiele modeli noży posiadało z jednej strony ostrza niewielką piłę. Również komfort i wygoda użytkowania miała znaczenie, więc większość rekomendowanych modeli posiadało profilowaną rękojeść z antypoślizgowego tworzywa sztucznego, które nie męczyło dłoni nawet podczas długiej pracy ale i nie utrudniało wykonywanej czynności. Jeden z oglądanych modeli posiadał wszystkie wymagane przeze mnie cechy, a do tego pokryty był powłoką antykorozyjną, jeszcze bardziej zwiększającą żywotność noża, nawet wystawionego na trudne warunki pogodowe.

Już po kilku pierwszych wyprawach byłem zadowolony z nowego nabytku. Nóż sprawdził się w górach doskonale, potwierdzając reklamy producenta i wytrzymując kilka wypadków które uszkodziłyby zwykłe domowe narzędzia.


Opublikowano

w

przez

Tagi: