Leczenie kanałowe – nie takie straszne jak nam się wydaje

 

Leczenie kanałowe nazywane też endodontycznym to konieczność w przypadku gdy długo nieleczona próchnica doprowadzi do zapalenia miazgi, które jest nieodwracalne. Dawniej leczenie kanałowe było bardzo nieprzyjemne i chociaż sporo się od tamtego czasu zmieniło to ludzie nadal się go boją.

Na czym polega leczenie kanałowe?

leczenie kanałowe olsztynDawniej większość udręczona przedłużającym się bólem zęba podczas długotrwałego leczenia kanałowego decydowała się na jego usunięcie. Nie chcieli już dłużej cierpieć i uważali to rozwiązanie za najlepsze. Jednak takie rozumowanie było błędne. Każdy brak w uzębieniu to poważny uszczerbek dla naszego zdrowia oraz urody. Dlaczego? Ponieważ z biegiem czasu nasza twarz się deformuje. Jednak najgorsze jest to, że bez zębów nie jesteśmy w stanie dobrze rozgryźć jedzenia co zaburza pracę naszego układu trawiennego. Czy warto decydować się na leczenie kanałowe Olsztyn? Oczywiście, że tak. Jeśli mamy możliwość uratowania zęba to nie ma się nad czym zastanawiać, zwłaszcza, że współcześnie można przeprowadzić leczenie kanałowe bezboleśnie nawet w ciągu jednej wizyty. Na czym polega takie leczenie? Na precyzyjnym oczyszczeniu wszystkich kanałów zęba z próchnicy a także miazgi, która została zaatakowana przez bakterie. W przypadku tradycyjnego leczenia po otwarciu zęba wypełnia się go specjalną substancją, która niszczy miazgę, czyli żywą część zęba. Należy jednak pamiętać, że tą czynność należy powtarzać kilkakrotnie. Wprowadzona substancja zatruwa nerwy i dzięki temu odczuwany ból podczas czyszczenia kanałów jest o wiele mniejszy.

Jak widać leczenie kanałowe wcale nie jest takie straszne jak nam się może wydawać. Zawsze na ten temat warto porozmawiać ze swoim dentystą. On jeszcze raz, dokładnie wytłumaczy nam na czym polega zabieg i jak długo potrwa powrót do zdrowia.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: