Betonowe dekoracje w domu

Faktem jest, że wielu osobom beton niezbyt dobrze się kojarzy. Głównie z czymś tanim i starodawnym. Zdecydowanie na pewno nie z czymś, co mogłoby ozdabiać jakiekolwiek pomieszczenie. Jeszcze parę lat temu nikt by nie pomyślał, że beton może być wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Płyta betonowa to świetna dekoracja ściany

płyty betonowe dekoracyjneMożna powiedzieć, że teraz wszelkiego rodzaju powierzchnie i dodatki wyglądające jak beton stały się bardzo popularne i bardzo często w pismach czy też programach telewizyjnych dotyczących urządzania wnętrz można znaleźć aranżację pokojów z wykorzystaniem właśnie motywu betonu. Bardzo często w nowoczesnych aranżacjach używa się betonowych płyt, które dodają pomieszczeniom bardzo ciekawego wyglądu i sprawiają, że stają się one bardziej industrialne i nowoczesne. Różnego rodzaju płyty betonowe dekoracyjne można kupić teraz w naprawdę wielu sklepach. Dostępne są w wielu rozmiarach, przy pomocy których można osiągać różne efekty na ścianie. Takich płyt wcale nie trzeba mocować na całej ścianie, wystarczy nawet jej fragment by wyglądało to dobrze i żeby ściana wyglądała niezwykle. W pomieszczeniach świetnie prezentują się też betonowe kafle, które tworzą bardzo ciekawy wzór i świetnie pasują do nowoczesnych mebli np. w kuchni. Połączenie błyszczących, nawet kolorowych mebli z takimi kaflami będzie przyciągało wzrok każdego, bo takie połączenie wygląda niezwykle modnie i ładnie.

Dekoracyjne płyty betonowe nadają się do każdego pomieszczenia. Bardzo dobrze będą przełamywać przytulne i zatłoczone przeważnie salony, ale też świetnie będą wyglądać w kuchni czy gabinecie. Są też specjalne impregnowane płyty betonowe, które są wodoodporne dzięki czemu mogą zostać położone na ścianach w łazience zamiast normalnych kafelków.


Opublikowano

w

przez

Tagi: