Rodentycydy stosowane do zwalczania gryzoni

 

W języku łacińskim De oznacza usuwanie lub niszczenie. Z kolei Ratus oznacza po prostu szczura. Deratyzacja jest więc procesem, który polega na eliminowaniu gryzoni. Chodzi tu nie tylko o szczury, ale również o myszy. To one najczęściej pojawiają się w gospodarstwach domowych, ale również w takich miejscach jak zakłady przemysłowe, magazyny, supermarkety i inne.

Umieszczanie trutek w karmnikach deratyzacyjnych

deratyzacja we włocławkuW deratyzacji korzysta się z różnych skutecznych metod. Wśród nich dużą popularnością cieszy się oczywiście metoda chemiczna. Polega ona na rozkładaniu różnych substancji chemicznych w miejscu inwazji gryzoni. Substancje biobójcze mają za zadanie wyeksterminować gryzonie z danego budynku, prowadząc do ich zatrucia i w konsekwencji tego do śmierci. Taka deratyzacja we włocławku stosowana jest zdecydowanie najczęściej, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. Trutka na myszy i szczury nie działa od razu. Jej działanie jest powolne i trwa około tygodnia. Po zjedzeniu odpowiedniej ilości trutki, trucizna zaczyna działać w przewodzie pokarmowym. Dochodzi do powolnego skrwawiania wewnętrznego zwierzęcia. Trutki są różne i zawsze dobiera się je indywidualnie – w zależności od sytuacji w budynku. Trutkę należy dobrać odpowiednio do wielkości inwazji, czyli całej populacji gryzoni, gatunku, pory roku itd. Jeśli chodzi o rodentycydy (trutki na gryzonie), muszą być one wykładane w specjalnie zabezpieczonych miejscach.

Tak mówi prawo – tym miejscem są karmniki deratyzacyjne. Chodzi o to, by osoby postronne i zwierzęta nieobjęte zwalczaniem nie miały dostępu do rodentycydów, które mogą okazać się śmiertelne. Najlepiej przeprowadzać deratyzację w miejscach zagrożonych kilka razy w roku. Uważa się, że deratyzacja 3-4 razy w ciągu roku jest najbardziej skuteczna – zwłaszcza jesienią.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: