Możliwości dezynsekcji w lokalach

 

W wielu wilgotnych, zaciemnionych miejscach pojawiają się różnorodne insekty. W jaki sposób przeprowadza się prawidłową dezynsekcję? Jakich metod w lokalach używa się najczęściej? Jakie insekty żyją najbliżej człowieka? Czy chemiczne środki działają na każdy typ owada?

O dezynsekcji w domach i mieszkaniach

dezynsekcja warszawaJednym z najczęściej kojarzonych owadów, które uprzykrzają życie człowiekowi, jest karaluch. Te czarne, wszystkożerne insekty przenoszą różnorodne, groźne choroby, powodują alergię. Ich dezynsekcja jest stosunkowo trudna, bo są bardzo odporne na różnorodne środki chemiczne. Na szczęście dla lokatorów, karaluchy nie mnożą się szybko, a firmy mają dostęp do profesjonalnych substancji. Istnieją ośrodki, takie jak dezynsekcja Warszawa, Kraków, czy Wrocław, które specjalizują się w usuwaniu problemów związanych z karaluchami. Przede wszystkim narażone są te miejsca, gdzie występuje duża wilgotność i cień. Z tego powodu, wiele lokali gastronomicznych pada ofiarami karaluchów, chociaż obsługa bardzo dokładnie dba o poziom higieny. Innym owadem, który może pojawić się w naszym lokalu, jest pluskwa. Żywi się ludzką krwią i chociaż jej ugryzienia nie są tak dotkliwe jak te, które powodują komary, to po ich rozdrapaniu pojawia się intensywny ból. Często kryją się w pościeli, szczelinach łóżka, a wyeliminować je można na kilka sposobów. Specjaliści używają przede wszystkim chmury, która posiada mikrokapsułki.

Znajduje się w nich trucizna, która przenoszona jest przez osobniki dalej. Kiedy pluskwy są zakażone, giną w przeciągu kilku godzin. Dezynsekcje przeprowadza się przede wszystkim w taki sposób, by nie zakłócać codziennych czynności osób tam przebywających. Jeśli nie jest to możliwie, to uzgadnia się wybór metody i szacowany czas rozwiązania konkretnego problemu ze szkodnikami.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: