Firany, które same się układają

Naszła mnie ostatnio taka refleksja, że człowiek ma tendencje do szybkiego przystosowywania się do warunków, w jakich żyje. Nasze otoczenie w postaci ludzi, wnętrz i tak dalej staje się czymś powszednim. I dopiero po wprowadzeniu nawet drobnej zmiany, zaczynamy na coś bardziej zwracać uwagę. Tak jest na przykład z wyglądem mieszkania.

Nowa firana może odmienić wnętrze

gotowe firany balkonowe z woaluSpecjaliści od marketingu są świadomi tego, że człowiek szybko się nudzi i dlatego znane marki zmieniają co jakiś czas wygląd lub smak oferowanych przez siebie produktów. Badania dowodzą, że przy kazdej, nawet drobnej zmianie sprzedaż wzrasta. Skoro więc zmiana jest dla ludzkich zmysłów takim delikatnym, pozytywnym strzałem, to dlaczego nie zastosować jej w najbardziej prozaicznych kwestiach naszego życia. Z tego właśnie względu postanowiłam wprowadzić drobną zmianę w mieszkaniu. Dotyczyła ona aranżacji okien. Do tej pory wisiały na nich zwykłe firanki zakupione parę lat temu. Kupiłam więc gotowe firany balkonowe z woalu, które niezwykle elegancko prezentują się w naszym salonie. Firanki te są zrobione w ten sposób, że przepuszczona przez ich górną część tasiemka powoduje, że idealnie się układają w równo pofałdowane fale. W naszym salonie wisi śnieżnobiała firanka, jednak mam już w planach zakup błękitnej. Idealnie będzie ona komponowała się z jasnym, nowoczesnym wystrojem naszego salonowego wnętrza. Takie gotowe firanki są idealnym rozwiązaniem, gdyż mamy gwarancję, że zawsze będą pięknie wyglądały na oknie.

Czasami drobna zmiana może zrobić wielką różnicę. Na przykład zmiana firan w domu. W sklepach jest tyle pięknych, gotowych firan, które są już ułożone w taki sposób, że powieszone na okno tworzą piorunujący efekt. Właśnie taki uzyskałam wieszają firanki z woalu na okno balkonowe.


Opublikowano

w

przez

Tagi: