Inwestycje w odnawialne źródła energii

Na terenie Bydgoszczy w ostatnim czasie bardzo mocno jest promowane inwestowanie w różnego rodzaju energie odnawialne. Z racji tego, że jest to spore miasto i gęsto zaludnione najlepsza inwestycja tam to inwestycja w panele słoneczne, gdyż daje to największy zwrot z inwestycji w porównaniu do elektrowni wodnej czy wiatrowe, a zysk w tym przypadku jest zawsze najważniejszy.

Panele słoneczne w Bydgoszczy

fotowoltaika bydgoszczOdnawialne źródła energii to bez wątpienia temat numer jeden w ostatnim czasie ze względu na globalne ocieplenie i duża emisję dwutlenku węgla. Bydgoszcz postanowiła jako jedno z pierwszych miast w Polsce, zacząć systematyczne inwestycje w energie odnawialne i tak już wkrótce fotowoltaika Bydgoszcz, stanie się najbardziej wydajnym miastem pod względem korzystania z tej energii przez miasto. Cel jest prosty, a mianowicie za pięć lat władze miasta chcą, by ponad trzydzieści procent energii jaką pobiera miasto było wytwarzanych własnie  z takich elektrowni. Byłby to niesamowity sukces wszystkich osób mieszkających w Bydgoszczy, gdyż dali by oni przykład, że jeśli się chce to da się zrobić. Nie wspominając już o tym jakie miasto będzie miało oszczędności, przez zmniejszony pobór prądu z tradycyjnych elektrowni. Warto również dodać, że będzie to można odczuć od razu w samym mieście, gdyż będzie produkowane miej gazów cieplarnianych i powtarzane będzie się systematycznie oczyszczać, co wpłynie pozytywnie na środowisko miejsce jak i na zdrowie tamtejszych mieszkańców.

Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się mieszkańcom miasta i jej władzom doprowadzić to tego celu, lecz w tym przypadku będzie potrzebne zaangażowanie dużej liczby osób, które będą chciały zainwestować w kupno baterii słonecznych i zamontowanie ich na własnych dachach.


Opublikowano

w

przez

Tagi: