Jak wyglądały dawniej apteki?

Niegdyś apteka była bardzo ważnym elementem krajobrazu miejskiego. To właśnie tam udawali się ludzie, którzy cierpieli na przeróżne choroby. Bowiem aptekarze tworzyli na miejscu mnóstwo maści, które miały być „na wszystko”. Stanowili podporę dla wielu osób, które wymagały stałego leczenia.

Wystrój apteki sprzed lat

meble apteczne producentDawniej apteki wyposażone były w przepiękne, ręcznie zdobione meble. Na sufitach często były malunki, które do dziś zachwycają wielu turystów. Meble, które przetrwały do naszych czasów, są kunsztem samym w sobie. Obecnie meble apteczne producent projektuje nieco inaczej. Nadal jednak złożone są one z mnóstwa małych szafeczek i półeczek, w których przechowywane są przeróżne specyfiki. Maści, leki i krople. Zazwyczaj takie meble w aptekach wypełniają całą przestrzeń. Gdy zachodzimy do tego specyficznego wnętrza, nie wiemy zazwyczaj gdzie skierować wzrok. Ilość produktów jest ogromna, a farmaceuta zawsze ma w zanadrzu lek, którego akurat potrzebujemy. Podobnie było dawniej. Aptekarstwo na ziemiach polskich bardzo szybko się rozwinęło i przybrało podobną do dzisiejszej postać. Pozostało wiele zapisków aptekarzy, ale mimo wszystko najbardziej interesują nas meble, różnego rodzaju sprzęty, których dawniej się używało i architektura dawnych aptek. Obecnie mamy nowoczesną wersję tego, co oferowano ludziom dawniej. Jednak jedno nie uległo aż tak wielu przeobrażeniom, a tym czymś są meble. Wciąż przywiązuje się do nich ogromną wagę i wykonuje je z pieczołowitością. Stanowią one wizytówkę i chlubę każdej z aptek.

Meble apteczne to pierwsze na co zwracamy uwagę. Kochamy wnętrza, w których możemy dostrzec zmysł estetyczny. Gdzie wszystko jest ładnie uporządkowane i ma swoje miejsce. Dlatego dziś właściciele aptek bardzo dbają o to, by meble wyglądały jak najlepiej i nie szczędzą na nie pieniędzy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: