Pióropuszniki strusie w ogrodzie

Pióropusznik to odmiana paproci, która rośnie nawet do 1,5 metra wysokości. Jest to roślina całkowicie zielona (nie posiada widocznych kwiatów), jednak łatwość w jej uprawie sprawia, że jest chętnie sadzona w przydomowych ogrodach po to, aby swoim kształtem ozdobiła otoczenie. I to bez zbędnego zaangażowania ze strony ogrodnika.

Paprocie kupowane hurtowo

pióropusznik strusi hurt1,5 metra to dużo jak na roślinę, która nie przejmuje się zbytnio warunkami atmosferycznymi, jak np. mrozy, czy upały. Pomimo tego że lubi okolice wszelkich oczek wodnych, może rosnąć także na piaskach i to w pełnym słońcu. W takich warunkach jest jedynie po prostu mniej ekspansywna, choć jej system korzeniowy pozwala tej roślinie przetrwać naprawdę trudne susze. Dlatego nadaje się ona raczej do dużych ogrodów. Potrafi je pięknie przyozdobić, bez większego zainteresowania ze strony człowieka. Nie wymaga plewienia, okopywania, czy innych zabiegów jak np. lepszej ziemi (zmiany), czy nawozów. Gdybyśmy zapewnili jej w/w warunki, już w niedługim czasie mielibyśmy cały ogród tej odmiany paproci. Gdybyśmy chcieli zakupić pióropusznik strusi hurt wydaje się być najlepszym sposobem na zagospodarowanie naszego ogrodu. Można ją posadzić np. na jego granicy, wzdłuż siatki, skoro mamy jego hurtowe ilości. Oczywiście, na początku trzeba podlewać, aby się dobre ukorzeniła, szczególnie na glebach piaskowych, przepuszczalnych. Kiedy już nasze pióropuszniki przyzwyczają się do „nowego domu” i dobrze zakorzenią, można je zostawić w spokoju.

Poradzą sobie nawet w ekstremalnych warunkach. Ta mrozoodporna roślina o liściach podobnych do strusich piór jest doskonałą ozdobą każdego ogrodu. Należy jedynie pamiętać o jej możliwościach ekspansywnych. Niekontrolowana, może znacznie się rozrosnąć, chyba, że właśnie o to nam chodzi.


Opublikowano

w

przez

Tagi: