Własna firma i wymiana śmieciarek

Prowadząc własną firmę, która zajmowała się wywozem śmieci uznałem, że warto wymieniać sprzęty. Zawsze była to duża inwestycja ale znacząco ułatwiała wykonywanie obowiązków przez pracowników. Dodatkowo moja firma stawała się bardziej wydajna i miałem szansę na więcej przetargów.

Kupno nowoczesnych śmieciarek do firmy 

Śmieciarki trzykomoroweOstatnio będąc na specjalnych targach przeznaczonych dla osób z mojej branży zauważyłem prawdziwą nowość na rynku. Pewien zagraniczny handlarz pokazał nowe śmieciarki, które miały trzy różne komory. W tamtych czasach była to prawdziwa nowość, ponieważ jeszcze czegoś takiego nie było. Oczywiście cena takiego sprzętu nie była niska. Zwłaszcza, że to była prawdziwa nowość i jeszcze coś takiego nie pojawiało się na ulicach. Jednak ja wiedziałem, że takie rozwiązanie kryje za sobą znaczny potencjał. Postawiłem wtedy wszystko na jedną kartę i zakupiłem trzy śmieciarki trzykomorowe. One miały zwiększyć wydajność i zainteresować potencjalne firmy, które będą chciały współpracować. Oczywiście musiałem sprzedać stare i mniej wydajne wozy aby mieć środki na utrzymanie tych nowych. Taka inwestycja nie była łatwa i nie obyło się bez kredytu. Jednak kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Z perspektywy czasu nie żałuję swojej decyzji. Okazało się, że nowe śmieciarki dały mi znaczną przewagę nad konkurencją i od tamtej pory każda z firm wybierała mnie podczas przetargów. Dzięki temu znacznie bardziej generowaliśmy zyski, a kredyt na nowe pojazdy spłacał się sam.

Byłem z tego bardzo zadowolony, ponieważ podjąłem dobrą decyzję jako przedsiębiorca i znacznie przyspieszyłem rozwój swojej firmy. To sprawiło, że mogłem się swobodnie rozwijać i cały czas wyprzedzałem swoją konkurencję. Oczywiście jako rozsądny szef zamierzałem dalej wymieniać sprzęty na nowsze. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: