Przydatne cechy stali 25CrMo4

 

Istnieje sporo stali, która wytrzymuje wysokie temperatury a przy okazji jest świetna do tworzenia konstrukcji. Ja w swojej karierze przez cały czas korzystałem tylko z jednego rodzaju. Twierdziłem, że skoro byłem z niej zadowolony i nigdy mnie nie zawiodła, to nie było powodu by ją zmieniać.

Stal idealna do naszych zleceń

25CrMo4Firmę przejąłem po ojcu, który przetarł wszystkie szlaki za mnie. Odkąd tylko jestem szefem tej firmy nie zajmujemy się niczym, czym nie zajmowałby się mój ojciec. On z kolei rozpisał mi bardzo szczegółowo wszystko, co tyczyło się kierowania firmą taką, jak ta. Przede wszystkim nie ma sensu zastępować czegoś, co już teraz działa świetnie. Do każdego rodzaju przedsięwzięcia w naszym przypadku nadawała się stal 25CrMo4 co udało mi się zauważyć już dawno temu. Mówiłem ojcu, że być może błędem jest ograniczanie się do jednego wariantu skoro było ich dostępnych całe mnóstwo, ale on zawsze odpowiadał, że zdążył już poznać tę stal tak dobrze, że nie miała przed nim żadnych tajemnic. Nigdy nie zajmował się też niczym, co nie pozwalałoby na zastosowanie 25CrMo4 przy tworzeniu konstrukcji. Była to idealna stal – miała bardzo wiele cech przemawiających za tym, by nie korzystać z niczego innego. Przede wszystkim świetnie znosiła wysokie temperatury, była bardzo mocna i wytrzymała i świetnie sprawdzała się przy naszych stałych zleceniach. Każda elektrownia i ciepłownia, która potrzebowała stalowych konstrukcji pracujących w najgorętszych punktach mogła liczyć na nasze produkty.

Oczywiście wiedziałem, że prędzej czy później będę chciał rozszerzyć działalność naszej firmy również na inne produkty, ale póki co nic nie wskazywało na to, by miało się to szybko stać. Gdy zajdzie taka potrzeba, znajdę inne rodzaje stali. Póki co korzystałem z tego, co było pewne i sprawdzone.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: