Jak użyć białka roślinnego do koktajli?

Wielu z nas wydaje się, że zdrowo się odżywiamy. Sięgamy po owoce i warzywa. Zapominamy jednak, że oprócz tego,  zjadamy mnóstwo słodyczy, mięsa, smażonych potraw. Z jednej strony pomagamy sobie, z drugiej – szkodzimy. Często też nasze posiłki nie są zbilansowane. Nie wiemy, ile zjadamy kalorii. To skutkuje tym, że nie najadamy się do końca, a po kilkudziesięciu minutach sięgamy już po przekąski.

Zalety białka roślinnego do koktajli

białko roślinne do koktajliNasza edukacja z dziedziny odżywiania i wartości produktów spożywczych często nie jest pełna. Białko kojarzy nam się wyłącznie z produktami mlecznymi i mięsem. Rzeczywiście w naszej kulturze zwykle są to główne źródła tego składnika. Zapomnieliśmy zupełnie o białku z roślin, które z łatwością możemy wprowadzić do codziennej diety. Białko roślinne do koktajli możemy dołożyć w formie zmielonego siemienia lnianego lub użycia mleka sojowego. Upieczmy ciasto na mące migdałowej, a ulubione bułeczki na mące kokosowej – dostarczymy sobie dodatkowej porcji zdrowego białka. Do codziennej owsianki czy musli dodajmy pestki dyni. Białko roślinne pomaga obniżyć poziom „złego” cholesterolu, odbudowuje mięśnie po intensywnym wysiłku, dodaje energii, wspomaga nasz układ odpornościowy. Jest to idealna forma dla osób z alergiami, nietolerancjami czy wegetarian. Może upieczmy pasztet z soczewicy zamiast mięsa? Odpowiednio przyprawiony będzie równie smaczny. Często nawet mięsożercy nie orientują się, że spożyli posiłek roślinny, póki im o tym nie powiemy.

Czasem warto odejść od tego, co znamy, bo jadaliśmy to od zawsze w domu rodzinnym. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do produktów z całego świata i warto z tego korzystać, wzbogacać swoje codzienne menu i podnosić sprawność naszego organizmu przez zjadanie wartościowych posiłków.


Opublikowano

w

przez

Tagi: