Lalka i wózek z drewna

 

Dziewczynki od najmłodszych lat naśladują przede wszystkim swoje mamy, wykonując w zabawie to, co zaobserwują. Po pierwsze więc trzeba uważać na swoje zachowania, bo dzieci je chłoną. Po drugie zaś warto zapewnić jak najlepsze warunki do zabawy. W ten sposób bowiem dziecko uczy się pewnych ról, które odgrywać będzie w swoim dorosłym życiu. 

Wózek z drewna dla najmłodszych dziewczynek

wózek dla lalek drewnianyKażdy z nas chce, aby nasze dziecko wyrosło w przyszłości na silnego, niezależnego człowieka, który poradzi sobie bez problemu w życiu. Warto więc już od najmłodszych lat zatroszczyć się o te wizję. Umysł dziecka kształtuje się bowiem do szóstego roku życia. Wtedy to kreują się jego nawyki i kształci się charakter. Jeżeli mamy córkę to możemy zaobserwować, że bardzo mocno stara się on naśladować mamę, babcie czy starszą siostrę, czyli wszystkie kobiety, które są dla niej największymi autorytetami. Przyjęło się, że najlepszą zabawką dla dziewczynki jest lalka. I rzeczywiście ten stereotyo z reguły się sprawdza. Dla najmłodszych warto zakupić jak najprostszą lalkę z równie prostymi akcesoriami. Tak jest dziecku najprościej. Idealnie więc sprawdzi się wózek dla lalek drewniany, szczególnie, jeżeli dziewczynka ma nie więcej niż trzy latka. Takie wózki są przede wszystkim stabline i bezpieczne. Poza tym są dostosowane do wzrostu dziecka i są niezwykle atrakcyjnie wizualnie. Zazwyczaj mają wyraźne kolory, niekoniecznie różowe, jak to się przyjęło dla dziewczynek.

Każda dziewczynka uwielbia bawić się lalkami. Jest to jeden ze sposobów naśladowania dorosłych w działaniu. Dla najmłodszych najprostszym rozwiązaniem będą proste lalki i drewniane wózki. Są one idealnie dostosowane do wieku dziecka i są w pełni bezpieczne. Przy tym wyglądają niezwykle atrakcyjnie. 

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: