Okna z drewna czy z plastiku?

Wybór okien do naszego domu jest kluczowy. Po pierwsze nie wymieniamy ich zbyt często, a po drugie są one skutecznym sposobem na wygłuszenie hałasów. Należy więc dobrze poznać specyfikę upatrzonych przez nas okien i nie kierować się tylko ich wyglądem.

Najsolidniejsze drewniane okna

okna drewniane producentW większości polskich domów, widzimy okna plastikowe. Jest to raczej standardowy wybór, w kolorze białym. Bardzo rzadko jednak zdarza się, byśmy kupowali okna drewniane. Jeśli jednak spojrzymy na okna jakie wstawiano niegdyś w kamienicach, zawsze były one drewniane. Wyglądały bardzo klasycznie i nietuzinkowo. Praktycznie były niezauważalne, idealnie komponowały się z przestrzenią. Były również odpowiednio profilowane, a ich kolorystyka dobierana pod kolor elewacji. Dziś gdy mija mnóstwo czas od zamontowania tych okien, one nadal pięknie się prezentują. Wniosek zatem nasuwa się sam, drewno to prawdziwa solidność. Prócz solidności, drewniane okna prezentują się również bardziej elegancko. Szczególnie, jeśli są wykonane z najwyższej jakości drewna. Odpowiednio konserwowane i impregnowane, mogą być z nami na lata. Nie musimy się również martwić o ich dźwiękoszczelność. Obecnie okna drewniane producent udoskonalił już do takiego stopnia, że żadne hałasy z ulicy nie będą nam zakłócały spokoju w domu. Różnice cenowe pomiędzy oknami plastikowymi, a drewnianymi, oczywiście są. Okna drewniane z reguły są nieco droższe. Jednak na oknach zdecydowanie nie ma co oszczędzać. Jeśli mamy fundusze, na pewno lepszym wyborem jest okno z drewna.

Czasem wydaje nam się, że drewno jest mniej dźwiękoszczelne i wybieramy okno plastikowe. Jednak branża budowlana poszła tak bardzo na przód, że takie obawy są zupełnie bezpodstawne. Możemy spokojnie wybierać okna z drewna i cieszyć się ich niepowtarzalnym wyglądem.


Opublikowano

w

przez

Tagi: