Wizyta z dzieckiem w profesjonalnym gabinecie okulistycznym

Okulista to specjalista, który zajmuje się chorobami i wadami dotyczącymi narządu wzroku. Okuliści współpracują z optykami, którzy z kolei tworzą okulary i soczewki kontaktowe. Warto co jakiś czas przeprowadzać badanie okulistyczne – szczególnie ważne jest to u dzieci, by jak najwcześniej zapobiegać różnym schorzeniom.

Zez, krótkowzroczność, astygmatyzm i inne wady wzroku występujące u dzieci

okulista dziecięcy bydgoszczRodzice pojawiają się u okulisty z dziećmi w przypadku takich schorzeń jak np. zez. Im wcześniej wykryty zez tym większe szanse na powodzenie leczenia. Stosuje się tu nie tylko specjalistyczne okulary, ale również jest wiele innych okulistycznych możliwości – łącznie z zabiegami w zakresie chirurgii okulistycznej. Najczęściej u okulisty pojawiają się pacjenci, którzy gorzej widzą, czyli cierpią na jedną z wad wzroku. U młodych ludzi (w tym także u dzieci) częściej pojawia się krótkowzroczność. Jest to wada, która polega na tym, że gorzej widoczny jest obraz znajdujący się daleko w polu widzenia, a lepiej widoczne są obrazy znajdujące się blisko. Tym zajmie się z pewnością okulista dziecięcy bydgoszcz, który wykona profesjonalne badanie wzroku oraz wypisze receptę na okulary dla dziecka. Dla dzieci polecane są częściej okulary niż soczewki kontaktowe ze względu na to, że zakładanie szkieł nie jest łatwe, a noszenie ich wiąże się z różnymi niedogodnościami jak np. brak możliwości kąpania się w basenie, częstego pocierania oczu itd..

Kolejną wadą, która pojawia się zarówno u młodych jak i starszych osób (częściej) jest dalekowzroczność. Jest to przeciwieństwo krótkowzroczności, czyli znacznie lepiej widziany jest obraz znajdujący się w oddali niż obraz, który znajduje się blisko. Tu także stosowane są okulary korekcyjne i soczewki kontaktowe. U dzieci często pojawia się też astygmatyzm, który wiąże się z niezbornością widzenia.


Opublikowano

w

przez

Tagi: