Czym są akcesoria florystyczne?

Każdy zawód zarówno fizyczny jak i ten wymagający pracy umysłowej kryje za sobą niezliczoną ilość etapów niezbędnych do osiągnięcia efektu finalnego. W pracy florysty za pięknymi kompozycjami kwiatowymi z pewnością stoi duża ilość włożonego wysiłku oraz przyrządów i narzędzi niezbędnych do stworzenia bukietów czy też elementów dekoracyjnych na bazie kwiatów.

Jakie akcesoria wykorzystywane są w kwiaciarni?

akcesoria florystyczne do kwiaciarniOczywiście kiedy wchodzimy do kwiaciarni zachwycamy się bukietami stworzonymi z kwiatów oraz najróżniejszych dodatków. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy ile przyrządów i akcesoriów zostało wykorzystanych w trakcie ich powstawania. Akcesoria florystyczne do kwiaciarni to przede wszystkim elementy oraz narzędzia, które służą w trakcie tworzenia w procesie tzw. od kuchni. Do tej kategorii zalicza się głównie różnego rodzaju przedmioty nie posiadające charakteru dekoracyjnego takie jak druty montażowe, pianki czy też kształtki florystyczne. Poza tą kategorią pozostałą grupę akcesoriów florystycznych tworzą dodatki o przeznaczeniu dekoracyjnym i ozdobnym. Wszelkiego rodzaju kokardy, suszone kwiaty i zioła, ozdobne papiery oraz folie z pewnością zostaną zaliczone właśnie do tej kategorii. Jak powszechnie wiadomo akcesoria florystyczne mogą zupełnie odmienić charakter tworzonego bukietu. Nawet najbardziej skromna kompozycja kwiatowa w towarzystwie efektownych kokard czy też suszonych elementów pokrytych złotym lub srebrnym lakierem może zyskać najbardziej niepowtarzalny charakter. Wszystko zależy oczywiście od okazji, na jaką dany bukiet czy też kwiatowe dekoracja jest przeznaczona oraz od upodobań klientów.

Z pewnością zarówno akcesoria florystyczne o przeznaczeniu montażowym jak i te o charakterze dekoracyjnym są niezwykle ważne w trakcie tworzenia zaplanowanej kompozycji. Ich zadaniem jest nie tylko ułatwienie wykonania bukietu, ale także nadanie mu trwałości. Nikt z nas nie chce aby wiązanka rozpadła się zanim rozpocznie się uroczystość.


Opublikowano

w

przez

Tagi: