Fryzjerzy zaopatrują się w drukarki fiskalne

Od jakiegoś czasu obowiązują nowe przepisy w kwestii prowadzenia jakichkolwiek usług z zakresie działalności gospodarczej. Klient musi otrzymać od nas pokwitowanie opłaty za daną usługę. Szczególnie dotyczy to tych branż, które do tej pory obywały się bez jakichkolwiek paragonów. Fryzjerzy, mechanicy, kosmetyczki i tak dalej muszą teraz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Drukarka fiskalna obowiązkiem w każdej działalności usługowej

drukarki fiskalne wrocławDo tej pory wszelkie usługi na przykład zakładach kosmetycznych czy fryzjerskich opłacane były według cennika, ale bez żadnego pokwitowania. Od tego roku wszystko się zmieniło i każdy właściciel firmy usłgowej musi zaopatrzyć się w drukarki fiskalne. Chodzi o to, aby po pierwsze była klarowność w rozliczeniach, a po drugie, aby klient dostał informacje o zapłacie na papierze. Ma to też pomóc przy ewentualnych reklamacjach. Firmy produkujące kasy i drukarkie fiskalne zacierają ręcę, gdyż zakup takiego sprzętu jest przymusowy. Nie każdy właściciel małego biznesu ma świadomość na temat nowego przepisu. Dlatego też jak chodzi o drukarki fiskalne wrocław i inne polskie miasta przeprowadzają intensywną kampanie informacyjną. Pojawiły się bilbordy mówiące o zmianach w przepisach, rozdawane są ulotki i wypuszczono nawet krótkie spoty informacyjne na różnych stacjach radiowcych. Właściciele różnych firm usługowych powoli zaopatrują się w drukarki fiskalne. Ich zakup nie jest sporym wyzwaniem finansowym, a same drukarki są przenośne i łatwe w obsłudze. 

Każdy, kto posiada firmę świadczącą jakiekolwiek usługi ma obowiązek zaopatrzenia się w drukarki fiskalne. Są one potrzebne do tego, aby wydawać klientom paragony przy uiszczaniu przez nich płatności. Zakup takiej drukarki nie wiąże się z dużymi wydatkami. Sama drukarka jest wygodna w obsłudze. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: