Najbezpieczniejsza metoda tłumienia pożarów

Ponieważ pożar sam w sobie jest bardzo niebezpieczny, dobrze jest zdecydować się na metodę gaszenia, która w jakiś sposób zmniejsza ryzyko. Ogień niegaszony może uczynić wielkie zniszczenia, niestety próbując go ugasić, wiele osób straciło zdrowie, bądź życie. Na szczęście dziś dostępne są zdecydowanie bardziej bezpieczne metody gaszenia, niż klasyczne zastosowanie wody.

Gaszenie gazem bez dodatkowego ryzyka

bezpieczne gaszenie gazemChociaż samo wystąpienie pożaru jest bardzo problematyczne, na szczęście znaleziono metodę, jaką jest bezpieczne gaszenie gazem. Dzięki zastosowaniu tej metody możemy skutecznie zdusić płomienie, znajdujące się w pomieszczeniu, bez zbliżania się do ich centrum. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbliżanie się do ognie może być przyczyną zatrucia dymem, bądź też nawet wystąpienia obrażeń związanych z temperaturą, bądź uszkodzoną konstrukcją. Na szczęście dzięki zastosowaniu gazu możemy ugasić ogień, praktycznie nie przekraczając progu pomieszczenia, które jest trawione pożarem. Gaz zostanie wpuszczony przez określony punkt i sam rozprzestrzeni się na terenie pomieszczenia. Dzięki temu zyskamy pewność, że zduszone zostaną wszystkie płomienie, a nie tylko ich część. Gaz nie jest w żaden sposób toksyczny, w związku z czym osoba gasząca pożar nie ponosi dodatkowego ryzyka. Po ugaszeniu płomieni wystarczy wejść do pomieszczenia i wywietrzyć, aby pozbyć się zapachu i oczywiście dymu pożarowego.

Decydując się na gaszenie pożaru, w większości przypadków narażamy się na bezpośrednie zagrożenie zdrowia, lub życia. Na szczęście dziś istnieją metody, które pozwalają podejść do zagadnienia w sposób zdecydowanie bardziej bezpieczny. Jest to gaszenie przy zastosowaniu gazu, które jest jednocześnie skuteczne i bezpieczne, w związku z tym coraz więcej osób się na nie decyduje.


Opublikowano

w

przez

Tagi: